به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران که توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی متشکل از آقایان: عبداله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان ، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) مورد شمارش قرار گرفت ، به شرح ذیل اعلام می‌شود:

نامزدهای بهترین فیلم:

1- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان
2- سرخپوست به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی
3- شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی
4- متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان
5- مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

 

نامزدهای بهترین کارگردانی:

1- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
2- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست
3- نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد
4- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم
5- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

1- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
2- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام
3- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست
4- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم
5- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

1- شیرین یزدان‌بخش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
2- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن
3- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب
4- الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد
5- باران کوثری برای فیلم عرق سرد
6- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

1- نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست
2- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد
3- امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد
4- پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم
5- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

1- ستاره پسیانی برای فیلم سرخپوست
2- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
3- شبنم مقدمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
4- سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد
5- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

1- سیامک انصاری برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام
2- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد
3- نوید محمدزاده برای فیلم متری شیش و نیم
4- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده
5- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

1- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب
2- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست
3- علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب
4- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی
5- پیمان شادمانفر برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین تدوین:

1- مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
2- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب
3- عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست
4- بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم
5- مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

1- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟
2- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
3- کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی
4- بهزاد آدینه برای فیلم مارموز
5- محسن نصرالهی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

1- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟
2- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام
3- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
4- غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم
5- مارال جیرانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین صدابرداری:

1- محمود سماک‌باشی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
2- رشید دانشمند برای فیلم تنگه‌ ابوقریب
3- عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب
4- مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
5- بهمن اردلان برای فیلم مارموز
6- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم
7- مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین صداگذاری:

1- امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب
2- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
3- حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی
4- سید علیرضا علویان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده
5- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستم

نامزدهای بهترین موسیقی:

1- کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک
2- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب
3- بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب
4- ستار اورکی برای فیلم ماهورا
5- پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیم

 

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

1- سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب
2- زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب
3- ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست
4- ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد
5- سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختی

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:

1- محمد لطفعلی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام
2- جواد مطوری – محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب
3- جواد مطوری برای فیلم سرخپوست
4- فرید ناظر فصیحی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
5- جواد مطوری برای فیلم قانون مورفی

 

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

1- محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب
2- محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب
3- آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد
4- حمید رسولیان برای فیلم ماهورا
5- ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

 

نامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی مستند:
1- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد
2- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی
3- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی
4- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست
5- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی
6- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند:
1- یاسر طالبی برای فیلم دلبند
2- لقمان خالدی برای فیلم مهمانی خداحافظی
3- مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد
4- پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها
5- مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک
6- کامران حیدری برای فیلم واکس چه

 

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه
1- سیاوش شهابی برای فیلم تشریح
2- کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی
3- حامد اصلانی برای فیلم اس S
4- رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز
5- علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز
6- سید مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

نامزدهای بهترین فیلم انیمیشن

1- ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف
2- بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم
3- سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری
4- مهین جواهریان برای فیلم زر زری کاکل زری
5- آریا نسب فیضی برای فیلم آقای بی‌تفاوت

لازم به ذکر است در روز دوشنبه هفتم مرداد طی مراسمی آیین تقدیر از نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران برگزار می‌گردد.