IranSculpture.ir
تحقیقی - خبری - پژوهشی جامع ترین سایت تخصصی هنر مجسمه سازی ایران
بازگشت گزارش
گزارشی از دومین اکسپوی مجسمه‌سازی ایران

یکشنبه / 12 تیر90
عنوان :
منبع:
تاریخ:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

اکسپوی نود مجسمه با سخنرانی پرویز تناولی و علیرضا سمیع آذر و به همت انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز و 20 گالری هنری جمعه سوم تیر 90 در گالری شیرین آغاز به کار کرد. هر دو سخنران با خوش بینی اکسپوی حاضر را از نظر کمی و کیفی سرآغاز دوره جدیدی در مجسمه ایرانی دانستند.
در دومین اکسپو مجسمه ایران ۱۳۶ مجسمه ساز از سه نسل هنرمندان معاصر، آثارشان را به تماشا و فروش گذاشته‌اند که در آن، مجسمه هایی متنوع در اندازه های گوناگون ارائه شد.
در این اکسپو 136 مجسمه ساز از سه نسل هنرمندان معاصر، آثارشان را به تماشا و فروش گذاشتند که در آن مجسمه هایی متنوع در اندازه های گوناگون ارائه شده است. از نظر قیمت گذاری نیز این تنوع به چشم می آید تا آنجا که ارزان ترین مجسمه 500 هزار تومان و گران ترین اثر 40 میلیون تومان اعلام شده است.

نام هنرمندان معتبری در فهرست حاضرین در این اکسپو به چشم می خورد که برخی از آنها از طریق عضویت در انجمن هنرمندان مجسمه ساز و بسیاری از طریق گالری هایی که با آن همکاری دارند در این اکسپو حاضر شده اند:
مش اسماعیل،‌ ژازه طباطبایی،‌ ایرج کریمخان زند،‌محسن وزیری مقدم،‌ فریدون آو،‌ فرشید مثقالی،‌ گیتی سیف،‌ رضا یحیایی،‌ یاسمین سینایی،‌ قدرت الله عاقلی،‌ مریم سالور،‌ بهداد لاهوتی،‌ کامبیز صبری،‌ طاهر شیخ الحکما،‌بیتا فیاضی،‌ بیژن نعمتی شریف،‌ محمود بخشی،‌ کوروش گلناری،‌ بهمن دادخواه،‌ لیلا خرازی،‌ حامد رشتیان، امیر موبد، نسترن صفایی،‌... از جمله مجسمه سازان حاضر در این رویداد هستند.
بر خلاف پیش بینی ها در روز نخست تنها نزدیک به 1000 علاقه مند از این مجموعه بازدید کرده اند که عموم آنها را هنرمندان و اهالی تجسمی تشکیل می دادند.در ساعات اولیه این اکسپو15 مجسمه توسط مجموعه داران تهرانی به ارزش هشتاد میلیون تومان خریداری شد که قطعه ای از ژازه تباتبایی با قیمت پانزده میلیون تومان گران ترین مجسمه آن بوده است .بنا بر آمار تا روز دوم آثاری از اکرم جهان پور ، حمیدرضا جدید ، مریم سالور ، قدرت الله عاقلی، بهداد لاهوتی، زیبا پشنگ ، فرناز ربیعی جا ، هومن سلیمی ، کتایون کرمی ، ایرج محمدی ، مهدی یارمحمدی ، نادر قشقایی ، عادله فرزین در ، دلبر شهباز ،ماهان مومنی ، مرتضی شعبانی و زهرا زارع گر توسط علاقه مندان خریداری شده است .

این مجموعه که به همت انجمن هنرمندان مجسمه ساز وتعدادی از گالری های تهران گردآوری شده تا روز28 تیرماه1390 در محل گالری شیرین واقع در فرمانیه ،اندرزگو، سلیمی شمالی ، پلاک 145 در معرض دید عموم قرار خواهد داشت و علاقمندان می توانند همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 11 صبح تا 8 شب از این آثار دیدن نمایند .فراخوان جشنواره های داخلی
فراخوان جشنواره های خارجی
100 سال مجسمه سازی نوین جهان
جشنواره های بین المللی
مقالاتی پیرامون هنر و زیبایی شناسی
معرفی کتاب
مقاله شناسی
پایان نامه های مجسمه سازی

اخبار انگلیسی
مقالات انگلیسی


درباره ما
تماس با ما
info@iransculpture.ir
IranSculpture@yahoo.com