IranSculpture.ir
تحقیقی - خبری - پژوهشی جامع ترین سایت تخصصی هنر مجسمه سازی ایران
بازگشت سمپوزیوم مجسمه های آهنی
[1] .............................................................. [با اتمام ساخت آثار سمپوزیوم مجسمه‌های فلزی مجسمه‌ها به شهر می‌آیند ]
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
با اتمام ساخت آثار سمپوزیوم مجسمه‌های فلزی مجسمه‌ها به شهر می‌آیندعنوان :
نویسنده:
مترجم:
منبع:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

نادر قشقایی مجسمه‌ای با عنوان «دیو و پرنده»،‌مریم خدای‌پارچین اثری با عنوان «هوده» با استفاده از ورق برنج، فرزین هدایت‌زاده اثری با عنوان «جابلسا» با تکنیک ترکیب مواد و کامبیز صبری نیز مجسمه‌ای با عنوان «ثبت یک تولد» با استفاده از ورق آهن ساخته است.
به گزارش شبکه ایران، امروز ساخت آثار نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی در نگارخانه «برگ» به پایان می‌رسد تا هفته آینده این سمپوزیوم با شناخت هنرمندان برگزیده خود، به مدت یک ماه در محوطه بیرونی نگارخانه برگ آثار خلق شده را به نمایش بگذارد.
سید مجتبی موسوی، دبیر این سمپوزیوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار شبکه ایران ضمن اشاره به پایان یافتن ساخت آثار تا عصر امروز، گفت: کارگاه مربوط به این سمپوزیوم که از 25 مهرماه سال جاری آغاز شده بود طبق برنامه قبلی می‌بایست تا 4 آبان ماه پایان می‌یافت که به خواسته هنرمندان حاظر در این کارگاه تا به امروز تمدید شد.
وی همچنین افزود: فراخوان این سمپوزیوم در فصل بهار اعلام شده بود و تا موعد مقرر 115 هنرمند برای شرکت در این برنامه ثبت نام کردند و تا اول مهر ماه 74 ماکت به دست ما رسید. از میان این ماکت‌ها هیئت داوران 24 ماکت را انتخاب کردند که در نمایشگاهی جانبی به نمایش گذاشته شد و از میان این ماکت‌ها 7 اثر از 7 هنرمند برای ساخته شدن در فضای کارگاهی انتخاب شد.

موسوی با بیان اینکه هنوز زمان اختتامیه دقیقا مشخص نشده است، اظهار داشت: امروز زمان قطعی اختتامیه مشخص می‌شود که به احتمال زیاد روز یکشنبه هفته آینده خواهد بود. در این مراسم 3 هنرمند برگزیده معرفی شده و به ترتیب 7، 5 و 3 میلیون تومان جوایز خود را دریافت خواهند کرد. یک جایزه نیز از طرف شرکت گام الکتریک که اسپانسر این سمپوزیوم بوده و تجهیزات لازم برای کارگاه را از قبیل دستگاه جوش و سایر ابزار فراهم کرده است، به یک هنرمند دیگر اهدا خواهد شد.
دبیر نخستین سمپوزیوم مجسمه‌های فلزی همچنین بیان کرد: آثار ساخته شده در نخستین سمپوزیوم مجسمه‌سازی نگارخانه «برگ» به مدت یک ماه به نمایش عمومی گذاشته می‌شود و سپس در سطح شهر به فراخور موضوع نصب خواهند شد. این آثار با توجه به اینکه متعل به شهرداری و سازمان زیباسازی است به طور حتم در فضای مناسب شهری نصب خواهد شد و امیدواریم که این روند ادامه یابد.

سید مجتبی موسوی نسبت به ادامه این برنامه‌ها در سال‌های آینده اظهار امیدواری کرد و گفت: از سال گذشته که نخستین دوسالانه مجسمه‌های شهری برگزار شد، تصمیم بر این بوده است که مابین این دوسالانه‌ها یک سمپوزیوم هم برگزار شود تا در هر سال یک برنامه برای مجسمه‌های شهری داشته باشیم.
سهند حسامیان، محمد سالاریان، امیر وفایی، نادر قشقایی،‌ مریم خدای پارچین، فرزین هدایت‌زاده و کامبیز صبری هفت هنرمند مجسمه‌سازی هستند که آثارشان را در این مدت در قطع بزرگ ساختند.
نادر قشقایی مجسمه‌ای با عنوان «دیو و پرنده»،‌ مریم خدای‌پارچین اثری با عنوان «هوده» با استفاده از ورق برنج، فرزین هدایت‌زاده اثری با عنوان «جابلسا» با تکنیک ترکیب مواد و کامبیز صبری نیز مجسمه‌ای با عنوان «ثبت یک تولد» با استفاده از ورق آهن ساخته است. دیگر مجسمه‌سازان نیز آثاری «بدون عنوان» ساختند. همچنین در کنار این هنرمندان یک کارگاه عمومی نیز برگزار شد.
دکتر حجت‌الله ملاصالحی ریاست این سمپوزیوم را بر عهده داشته است و شورای سیاست‌گذاری آن را هنرمندانی همچون لاله کاظمی(رئیس شورا)، سعید شهلاپور، بهروز دارش، طاهر شیخ‌الحکمایی، محمدرضا ذبیح الله زاده، کوروش گلناری و سید مجتبی موسوی تشکیل داده‌اند.
سعید شهلاپور، بهروز دارش، طاهر شیخ الحکمایی، محمدرضا ذبیح‌الله زاده و کوروش گلناری هیأت انتخاب و داوری این سمپوزیوم بوده‌اند.

 [1]


فراخوان جشنواره های داخلی
فراخوان جشنواره های خارجی
100 سال مجسمه سازی نوین جهان
جشنواره های بین المللی
مقالاتی پیرامون هنر و زیبایی شناسی
معرفی کتاب
مقاله شناسی
پایان نامه های مجسمه سازی

اخبار انگلیسی
مقالات انگلیسی


درباره ما
تماس با ما
info@iransculpture.ir
IranSculpture@yahoo.com