به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو،‌ تمرین روز سه شنبه تیم ملی والیبال ایران امروز با حضور اصحاب رسانه در نیم ساعت ابتدایی برگزار می‌شود و سپس ملی پوشان تمرینات خود را از ساعت ۱۷:۳۰ پشت درهای بسته انجام خواهند داد.

سرمربی تیم ملی والیبال پیش از تمرین در جمع خبرنگاران حاضر شد تا پاسخگوی سوالات آنها باشد.

ایگورکولاکوویچ درباره شرایط آمادگی تیم ملی والیبال گفت: به دلیل اینکه مسابقات لیگ اروپا به تازگی تمام شده است لذا بازیکنان کم کم به اردو ملحق شده اند. سعید معروف روز شنبه به تمرینات تیم ملی اضافه شد. مرتضی شریفی نیز به تازگی وارد اردو شده است. سایر بازیکنان داخلی نیز که پس از پایان مسابقات لیگ در اردوها حاضر بودند. سعی می‌کنیم روند آماده سازی را به همین شکل ادامه دهیم.

سرمربی تیم ملی والیبال در مورد نبود غفور، کاظمی و فیاضی در تمرینات اظهار داشت: امیر غفور به دلیل مصدومیتی که در ناحیه زانو دارد، با مشکل مواجه شده است. کاظمی امروز در استانبول مسابقه دارد و سپس به تیم ملحق می‌شود. پوریا فیاضی نیز به دلیل محدودیت بازیکنان شهرداری ورامین به چین تایپه سفر کرده است تا بتواند این تیم را در مرحله یک چهارم، نیمه نهایی و فینال مسابقات جام باشگاه‌های آسیا کمک کند. ما فیاضی را در اختیار باشگاه قرار دادیم و به محض تمام شدن مسابقات به اردوهای تیم ملی اضافه خواهد شد.

وی در خصوص رایزنی فدراسیون برای بازی‌های تدارکاتی گفت: تا امروز درخواست‌های متعددی برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی داشته ایم اما این شرایط فراهم نشد و احتمالاً نخستین بازی رسمی ما در چین و در مسابقات لیگ ملت‌ها خواهد بود.

کولاکوویچ در پاسخ به این سوالی مبنی بر مشکل اخذ روادید برای تیم ملی برای حضور در مرحله نهایی مسابقات لیگ ملت‌ها به میزبانی آمریکا، تصریح کرد: از نظر جایگاهی خوش خبر سرپرست تیم بهتر می‌تواند پاسخگوی این سوال باشد اما واقعیت این است که با توجه به برگزاری تمرین ملی پوشان، نمی‌توانیم سفری برای اخذ ویزا داشته باشیم. فدراسیون جهانی والیبال و آمریکا اگر بخواهند تیم ایران را در فینال رقابت‌های لیگ ملت‌ها ببینند باید با ما در این زمینه مساعدت و مراحل پیچیده اخذ ویزا را میسر کنند. بهتر است تیم ملی با ترکیب کامل عازم مسابقات شوند نه اینکه بخواهند برای برخی از بازیکنان ویزا صادر نکنند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در خصوص اینکه بعد از اتفاقات سال گذشته و بازجویی از تیم ملی توسط اف. بی. آی گفته بودید در صورت تکرار این اتفاق از تیم ملی کناره گیری می‌کنید، گفت: من چنین چیزی نگفتم. قطعاً اشتباه ترجمه‌ای بوده چرا که من در این جایگاه نیستم که بخواهم خودم را از سمت سرمربیگری کنار بگذارم. چنین قصدی را هم ندارم. قطعاً ملت شما همانند ملت من دارای غرور است و به هیچ وجه چنین برخوردهایی از جانب آمریکا را نخواهند پذیرفت.