به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، آیین متمرکز کلنگ زنی ۲۰هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده در قالب طرح جهاد همبستگی ملی به مناسبت ۳ خرداد با حضور سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج، سرهنگ زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی، سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان و حجت الاسلام رعایتی نماینده، ولی فقیه در سپاه نینوا برگزار شد.

ر‌ئیس سازمان بسیج مستضعفین در این آئین گفت:: شعار اصلی سازمان بسیج در این چند سال اخیر خدمت رسانی بوده که زمینه‌ی این خدمت به واسطه‌ی وقوع سیل فراهم شده است.

سردار غیب پرور تصریح کرد:بعضی از صحنه‌ها در طی این مدت همان سلحشوری، ایثار و فداکاری رزمندگان در سال‌های دفاع مقدس را به یاد می‌آورد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج افزود: نوجوانانی هستند که در گروه‌های چند نفره در ماه مبارک رمضان و با زبان روزه در حال خدمت رسانی هستند که ارزش این مجاهدت را فقط خدا می‌داند.

وی گفت::در زمانی که دد منشی دشمن به نقطه اوجش رسیده، نیرو‌های انقلابی کار خود را به خوبی انجام می‌دهند و انگار که دشمنی در کار نیست و این یک معجزه است و به برکت وجود مقام معظم رهبری همه‌ی ما ایستاده ایم.

سردار غیب پرور: رژیم آمریکا قادر به جنگ نیست و این فقط یک جمله در بعد روانی صرف نیست بلکه یک واقعیت است. ایالات متحده یک پیریست که فقط هیمنه‌ی ظاهری از آن مانده که دچار پوکی استخوان شده است و به لطف خدای بزرگ این استخوان‌ها هر لحظه در حال شکسته شدن است.

در این مراسم سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نمایش هیبت و عظمت بسیج در سیل گفت: ماه مبارک رمضان و به خصوص شب‌های قدر فرصت خوبی است تا مردم در مساجد تعامل خود را برای بازسازی مناطق سیل زده بیشتر نشان دهند.

وی ادامه داد: تعامل خوبی با دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت کشور و بنیاد مسکن در خصوص بازسازی مناطق سیل زده انجام شده است که مردم با کمک‌های خود گام مهمی را در کمک به ساخت و ساز منازل داشته باشد.

در پایان سرهنگ زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی با اشاره به جزییات “طرح همبستگی ملی ” افزود: با تدبیر ریاست سازمان قرار گاه بازسازی مناطق سیل زده با ۱۳ کارگروه تخصصی ایجاد شده است و در این قرارگاه گروه‌های جهادی و اقشار تخصصی بسیج و خیرین همه در کنار مردم هستند و به بازسازی مناطق سیل زده در کشور می‌پردازند و اولویت این قرارگاه روستا‌های محروم و خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی است