به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، مجلس نمایندگان فلوریدا لایحه‌ای را به تصویب رسانده که بر اساس آن معلمان تمام‌وقت در این ایالت می‌توانند در کلاس‌هایشان سلاح گرم به همراه داشته باشند.

بنا بر گزارش «شبکه راشاتودی»، این لایحه با هدف جلوگیری از وقوع قتل‌عامی دیگر نظیر آنچه که در جریان تیراندازی سال ۲۰۱۸ میلادی در مدرسه «پارک‌لند» در این ایالت اتفاق افتاد، در مجلس نمایندگان فلوریدا به تصویب رسیده است.

نمایندگان مجلس فلوریدا این لایحه را با ۶۵ رأی مثبت در مقابل ۴۷ رأی منفی روز چهارشنبه به وقت آمریکا به تصویب رساندند و حالا این مصوبه برای تبدیل شدن به قانون و اجرایی شدن، نیازمند امضای فرماندار فلوریدا است.

مجلس سنای ایالتی فلوریدا هفته گذشته لایحه مشابهی را به تصویب رسانده بود و طی دو روز گذشته، مباحثات داغی در مجلس ایالتی فلوریدا میان قانونگذاران این ایالت در جریان بوده است.

بر اساس این قانون، معلمان نباید لزوما سلاح حمل کنند، اما کسانی که مایل به انجام این کار هستند، لازم است تا یک دوره آموزشی ۱۴۴ ساعه را بگذرانند.

تصمیم نهایی برای هر مدرسه به صورت مجزا و در سطح هر بخش در این ایالت اتخاذ خواهد شد. مخالفان این قانون معتقدند که اجرای آن صرفا کلاس‌های درس را بیش از گذشته خطرناک خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، در ماه فوریه سال ۲۰۱۸ میلادی یکی از دانش‌آموزان قدیمی دبیرستان «استون‌من داگلاس» در منطقه «پارک‌لند» فلوریدا که قبلا از این مدرسه اخراج شده بود، با ورود مسلحانه به این دبیرستان و اقدام به تیراندازی، ۱۷ دانش‌آموز را در این مدرسه کشت و ۱۷ نفر دیگر را نیز زخمی کرد.