به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه بیرجند، عبدالحمید علیزاده، مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم موافقت اصولی خود را با ایجاد اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی در دانشگاه بیرجند اعلام کرد.

با ایجاد اداره امور کنسولی دانشجویان بین المللی بنا بر درخواست دانشگاه بیرجند و با توجه به ضرورت تسریع و تسهیل در امور اجرایی دانشجویان خارجی و جلب رضایت آن‌ها موافقت شد.

دانشگاه بیرجند نیز برای ایجاد این اداره نسبت به تهیه مقدمات و پیش بینی‌های لازم اقدام کرده است.

احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند هدف از تأسیس این اداره را تسهیل در روند امور اجرایی کلیه مسائل مربوط به امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی دانست و گفت: صدور ویزای تحصیلی، صدور مجوز ثبت نام، صدور اقامت، تمدید اقامت، خروج و مراجعت و سایر موارد مرتبط از جمله مأموریت‌های این اداره خواهد بود.

خامسان خاطر نشان کرد: با افتتاح اداره امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه بیرجند شرایط جذب دانشجویان خارجی تسهیل خواهد شد.

همچنین در موافقت اصولی ارسال شده از سوی اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی، این اداره کل آمادگی خود را برای ارائه آموزش‌های لازم و برگزاری جلسات توجیهی و نشست‌های تخصصی به منظور آشنایی با قوانین و مقررات و خدمات قابل ارائه کنسولی به دانشجویان غیر ایرانی اعلام نموده است.