به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از خبرگزاری فرانسه، در حالی که برخی نمایندگان دموکرات کنگره تلاش هایی را برای طرح استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آغاز کرده اند، ترامپ روز چهارشنبه تهدید کرده است که علیه این گونه تلاش ها در دادگاه عالی آمریکا مقابله خواهد کرد.

به نظر می رسد مساله مطرح شده از سوی ترامپ سخت و دشوار باشد چرا که قانون اساسی و دادگاه عالی آمریکا به روشنی اعلام کرده است که هیچ نقشی در روند استیضاح رئیس جمهور ندارد.

ولی توئیت های ترامپ نشان می دهد که کاخ سفید بحث های مطرح شده بین دموکرات خا درباره آغاز روند استیضاح را جدی گرفته است. برخی نمایندگان دموکرات خواستار استیضاح ترامپ به اتهام جلوگیری از اجرای عدالت شده اند. دموکرات ها به اسناد منتشر شده در گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده روسیه استناد کرده اند.

ترامپ با انتشار توئیتی بار دیگر ضمن اشاره به این مساله که هیچ کار اشتباهی انجام نداده است، نوشت: اگر دموکرات ها سعی کنند من را استیضاح نمایند، من در ابتدا به دادگاه عالی آمریکا رجوع خواهم کرد.

گزارش مولر حاوی اسناد و مدارکی است که اقدام ترامپ در جلوگیری از اجرای عدالت را تقویت کرده است.

رهبران دموکرات بر این باورند که گزارش مولر می تواند نقشه راه مهمی برای ادامه تحقیقات آنها درباره ترامپ باشد.

نتایج تحقیقات مولر درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 نشان می دهد که کمپین انتخاباتی ترامپ هیچ گونه تبانی یا همکاری با روسیه نداشته است ولی مولر نتوانسته است به این جمع بندی برسد که آیا ترامپ مانع از اجرای عدالت شده است یا نه.