به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، در راستای انعقاد تفاهم نامه‌ای مشترک میان ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موسسه مطهرنت پارس کیفیت تولیدات ایرانی با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی ارتقا می‌یابد.

گسترش اقتصاد دیجیتال و حمایت از رشد تولید کنندگان داخلی، کمک به بازار آزاد کار‌ها (فریلنسرها)، تعدیل قیمت‌های بازار و ارتقای کیفیت تولیدات ایرانی با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

ایجاد بستر ارتباطی برای درخواست کنندگان و تولید کنندگان نرم افزار موبایل در سرویس اپ بازار، ارائه خدمات مشاوره در راستای قیمت گذاری تولید اپلیکیشن‌های موبایل و اطلاع‌ رسانی در راستای افزایش آگاهی جامعه نسبت به سرویس اپ بازاراز جمله محور‌های مطرح شده و حائز اهمیت در این تفاهم نامه است.

همچنین در این تفاهم نامه به همکاری در برگزاری کارگاه‌ها، نشست‌ها، رویداد‌ها و رونمایی و تدوین استاندارد‌های قیمت گذاری برای اپلیکیشن‌های موبایل بر اساس یافته‌های علمی و تحقیقاتی نیز اشاره شده است.

تولید و راه‌اندازی سرویس اپ بازار در قالب اپلیکیشن اندروید و IOS، اشتغال‌ زایی برای آزاد کارها و قیمت گذاری بر روی پروژه‌ها، تحقیق، توسعه و تحلیل اپلیکیشن‌های برتر ایرانی و خارجی و استخراج معیار‌های ارزش‌گذاری اپلیکیشن‌ها از جمله تعهدات بخش خصوصی در این تفاهم نامه است.

با انعقاد این تفاهم نامه ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال وهوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری‌های لازم از جمله اطلاع‌ رسانی و معرفی سرویس اپ بازار از طریق رسانه‌های عمومی و اختصاصی این ستاد، همکاری در برگزاری رونمایی و معرفی اپ بازار به کاربران بالقوه وایجاد امکان حضور در رویداد‌های ستاد جهت معرفی سرویس به افراد و شرکت‌ها را دنبال می‌کند.