از اخراج نیروها در دانشگاه پیام نور تا حاشیه‌هایی که آیین نامه انضباطی به دنبال داشت!

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد، برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.

مجتبی، صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص وضعیت غذای دانشجویان گفت: غذای دانشجویی همانگونه که گفته شد صنعتی شدن آشپزخانه‌ها ادامه پیدا خواهد کرد که تاکنون ۱۰۵ آشپزخانه دانشگاه‌ها صنعتی شده اند که کیفیت غذا بهتر شود و رستوران‌های مکمل نیز توسعه داده می‌شوند برای این که تنوع غذایی و انتخاب غذا از سوی دانشجویان بیشتر شود.

وی افزود: سازمان امور دانشجویان به فکر مواد اولیه غذایی دانشگاه‌ها است که زودتر به دست دانشگاه‌ها برسد با توجه به اینکه تلاطمی در بازار وجود دارد این مواد باید سریعتر به دانشگاه‌ها برسد که مشکلی برای خدمات رسانی به دانشجویان ایجاد نشود.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به برخی بحث‌های مطرح شده در خصوص تغییرات جدید در آیین نامه انضباطی دانشجویان اعلام کرد: اصل مورد تاکید در رسیدگی به تخلفات دانشجویان، عدم ورود به حریم شخصی افراد است.

از اخراج نیروها در دانشگاه پیام نور تا حاشیه‌هایی که آیین نامه انضباطی دانشجویان به دنبال داشت!

روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به برخی بحث‌های مطرح شده در خصوص تغییرات جدید در آیین نامه انضباطی دانشجویان اعلام کرد: اصل مورد تاکید در رسیدگی به تخلفات دانشجویان، عدم ورود به حریم شخصی افراد است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به آغاز هفته خوابگاه‌های دانشجویی گفت: پروژه‌های ساخت خوابگاه‌ها از امروز در دانشگاه‌ها افتتاح می‌شوند.

ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به آغاز هفته خوابگاه‌های دانشجویی (سرا‌های دانشجویی) گفت: از امروز هفته سرا‌های دانشجویی آغاز می‌شود و دانشگاه‌ها برنامه‌های ویژه‌ای در این هفته برای دانشجویان برگزار می‌کنند.

وی افزود: اولین روز این هفته به نام ورزش و خوابگاه نام گذاری شده و پروژه‌های ورزشی خوابگاه‌ها افتتاح می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد رضا فقیهی؛ رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به همراه معاونین ستاد با دکتر بیگدلی؛ مدیر عامل بانک ملت دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در مجموعه بانک ملت برگزار شد، بیگدلی مدیر عامل بانک، جعفرلو؛ معاون بانکداری شرکتی، دکتر دیبایی، معاون اعتبارات و جمعی از مدیران ارشد بانک و مسئولین ستاد حضور داشتند.

در ابتدا، حجت الاسلام والمسلمین فقیهی؛ رئیس ستاد، ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، از همکاری صمیمانه بانک ملت در اعطای وام به زائرین عتبات دانشگاهیان در سراسر کشور تقدیر و قدردانی کرد و گزارشی از اعزام دانشگاهیان در بیستمین دوره ارائه داد.

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به وضعیت بودجه سال جاری گفت: در سال جاری تنها ۴ درصد بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها افزایش یافت.

غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص وضعیت بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها گفت: با توجه به اختصاص بودجه‌ها در سال ۹۷ بودجه بخش فرهنگی به صورت کامل پرداخت نشد به همین دلیل بسیاری از برنامه‌ها با تاخیر مواجه شده است.

وی افزود: در بودجه ۹۸ نیز میزان بودجه فرهنگی مشخص نیست و در بودجه اصلی دانشگاه گنجانده شده است که در این بودجه رشد ۴ درصدی داشتیم.

دبیرخانه جشنواره ملی جهادگران از جهادگران، دانشجویان و اساتید خواست تا ایده‌ها و طرح‌های خود را برای برپایی سکونت‌گاه‌های دائمی و موقت برای مناطق سیل زده به این دبیرخانه ارسال کنند.

وقوع سیل اخیر در برخی از شهر‌های کشور، خسارات متعددی را برای مردم این مناطق به همراه داشته است. مشکلاتی که سبب شد تا بلافاصله بعد از وقوع سیل، خیل وسیعی از مردم در این مناطق حضور پیدا کنند و دوشادوش مسئولین و نهاد‌های مختلف به امدادرسانی بپردازند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: وزارت علوم ۴۰۰ ردیف جذب در ۱۶ رشته اصلی به دانشگاه فرهنگیان اختصاص داده که در شهریور و اسفندماه فراخوان آن را اعلام می‌کنیم.

در ابتدای جلسه رئیس این دانشگاه اظهار داشت: هر ملتی که اوج را تجربه کرده است از طریق تعلیم و تربیت بوده، حتی کشور‌های تازه به دوران رسیده مدعی نیز این را دریافتند که باید به سراغ هرم تعلیم و تربیت رفت و فرزندان و نسل خود را از طریق این هرم تربیت کردند. ما امروز با یک نسل پرسشگر روبه رو هستیم که دیگر متیع و پذیرنده خام نیست، نسلی که چند قدم از ما جلوتر هستند و برای اغنای روح ملی این نسل پرسشگر می‌باید به نظام تعلیم و تربیت اهمیت بیشتری داده شود و امیدواریم که روزی نظام تعلیم و تربیت بعد از امنیت سبد دوم دولت‌ها و ملت‌ها باشد، اگر تعلیم و تربیت درست شود شاهد اصلاح جامعه در بسیاری از موارد خواهیم بود.

رئیس ستاد ازدواج دانشجویی تهران گفت: طبق آخرین آمار ستاد ازدواج دانشجویی استان تهران، ۳۲۲۹ زوج جوان در بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی ثبت‌نام کرده‌اند.

از اخراج نیروها در دانشگاه پیام نور تا حاشیه‌هایی که آیین نامه انضباطی دانشجویان به دنبال داشت!

حجت الاسلام منصور میراحمدی، رئیس ستاد ازدواج دانشجویی استان تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، در خصوص وضعیت و آمار ازدواج‌های دانشجویی استان تهران گفت: طبق آخرین آمار ستاد ازدواج دانشجویی استان تهران ۳۲۲۹ زوج جوان در بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی ثبت نام کرده اند که از این تعداد، ۴۲۹ زوج ثبت نامشان تائید نشد و اعزام آن‌ها به دور بعد موکول خواهد شد و ۲۸۰۰ زوج دیگر که ثبت نام آن‌ها تکمیل شده است در قالب ۴۲ کاروان زیارتی از نیمه آذرماه سال گذشته تا نیمه اردیبهشت ماه سال جاری اعزام خواهند شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به جزییات پرداخت وام به دانشجویان مناطق سیل زده گفت: دانشجویان می‌توانند برای ارسال اطلاعات و دریافت وام به معاونت‌های دانشجویی دانشگاه‌ها مراجعه کنند.

ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص پرداخت وام به دانشجویان سیل زده گفت: هر آنچه که قبلا در هیئت امنای صندوق مصوب شده و مجوز هیئت امنا دارد اجرا خواهد شد.

وی افزود: دانشجویان مناطق سیل زده برای دریافت وام باید به معاونت‌های دانشجویی دانشگاه مراجعه کنند و پس از اینکه معاونت‌های دانشجویی نتایج را جمع بندی کردند به صندوق رفاه ارایه می‌دهند و براساس مجوزی که هیئت امنا داده این وام‌ها به دانشجویان پرداخت می‌شود.

مدیر کل بورس سازمان امور دانشجویان گفت: تلاش می‌کنیم که تعداد اعزام برای فرصت مطالعاتی کاهش پیدا نکند.

علیزاده، مدیر کل بورس سازمان امور دانشجویان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: پایان اردیبهشت فرصت مطالعاتی به دانشگاه‌ها داده خواهد شد.

وی افزود: این فرصت مطالعاتی پس از تعیین وضعیت ارزی دانشجویان که تا پایان اردیبهشت مشخص می‌شود، اختصاص داده خواهد شد.

از اخراج نیروها در دانشگاه پیام نور تا حاشیه‌هایی که آیین نامه انضباطی دانشجویان به دنبال داشت!

ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد از ابلاغ آیین نامه دهه تکریم و تعظیم مساجد و نمازخانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی به واحد‌ها و مراکز این دانشگاه خبر داد.

وی با بیان اینکه از آن زمان که پیامبر گرامی اسلام در آغاز ورود به مدینه النبی به ساخت مسجد اقدام کرد تا کنون پیوسته مسجد به مثابه مهم‌ترین پایگاه تبلیغ و ترویج شریعت و آیین مقدس اسلام بشمار می‌رود، گفت: به همین دلیل در طول تاریخ اسلام مسجد از کارکرد گسترده‌­ای در ابعاد مختلف عبادی، علمی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار است تا جایی که بزرگ‌ترین عالمان دینی و اندیشمندان علوم مختلف از درون مساجد ظهور و بروز کرده‌اند.

معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور بر بهبود وضعیت استخدامی کارکنان تاکید کرد و گفت: طرح‌های خوبی در راستای تبدیل وضعیت کارکنان دانشگاه ارائه داده‌ایم و هیچ گونه تعدیل نیرویی نداریم.

حسن علیزاده معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور بر بهبود وضعیت استخدامی کارکنان تاکید کرد و گفت: طرح‌های خوبی در راستای تبدیل وضعیت کارکنان دانشگاه ارائه داده‌ایم و به طور جدی به دنبال اجرایی کردن آن‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور نسبت به سایر دانشگاه‌ها از وضعیت مطلوبی برخوردار است، افزود: دانشگاه پیام نور رفع دغدغه کارکنان را مهم‌ترین وظیفه خود می‌داند و در این راستا نیز هیچ گونه تعدیل نیرویی نخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای از نشست تعیین تکلیف املاک اختلافی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با حضور معاونین و مدیران کل حقوقی وزارت علوم و آموزش و پرورش در سازمان مرکزی دانشگاه خبر داد.

نشست تعیین تکلیف املاک اختلافی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با حضور معاونین و مدیران کل حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار شد.

ابراهیم صالحی عمران با اشاره به نشست مذکور گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای ارتباط تنگاتنگی با وزارت آموزش و پرورش در زمینه گسترش و ارتقای آموزش‌های عالی فنی و حرفه‌ای و مهارتی دارد لذا امیدواریم با توجه به حضور معاونین دو وزارتخانه و برگزاری جلسات و مکاتبات زیادی که تاکنون به انجام رسیده در این نشست تصمیم‌گیری نهایی برای حل مشکلات ماده ۲۳ صورت پذیرد.

گروه جهادی منتظران ظهور برای برگزاری اردوی سه روزه و ارائه خدمات پزشکی به جنوب کرمان رفتند.

اردوی جهادی دانشجویان گروه جهادی منتظران ظهور در جنوب کرمان آغاز شد.

بر اساس این گزارش، این اردو که به مدت سه روز ادامه خواهد داشت، خدماتی از جمله پزشکی، چشم پزشکی، مامایی، بینایی سنجی و پرستاری ارائه می‌شود.