به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو،‌ محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: «گزارش سازمان فناوری اطلاعات حاکی از آن است که حذف برنامه‌های ایرانی در سیستم عامل اندروید صرفاً محدود به پوسته‌های یک پیام‌رسان نبوده است بلکه برخی برنامه‌های کسب و کارهای ایرانی را نیز دربرگرفته است. تروریسم اقتصادی آمریکا در حال تسری به اقتصاد فضای مجازی است.»

این اظهارات در حالی است که اخیراً گوگل اقدام به حذف پیام‌رسان‌های طلاگرام و هاتگرام از گوشی کاربران ایرانی کرد و در واقع بار دیگر، نفوذ و دسترسی این مجموعه آمریکایی بر اطلاعات چند ده میلیون کاربر بازنمایی شد.

در این وضعیت باید پرسید آیا مسئولیت وزیر ارتباطات، بازگویی اخبار به مردم است یا توضیح درباره اینکه چرا ضمن اولویت بخشیدن به شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات و پیام‌رسان‌های داخلی، به شبکه‌ها و پیام‌رسان‌های خارجی سرویس و خدمات می‌دهند، امنیت سایبری را در معرض آسیب‌های گسترده قرار می‌دهند و فرصت‌های اقتصادی موجود در یک بازار ۵۰ میلیونی را در اختیار بیگانگان می‌گذارند. آیا همین فرصت‌ها و امتیازات نمی‌تواند در داخل برای شبکه‌های داخلی و بازار داخلی خرج شود.

نکته جالب دیگر اینکه جنایت دیروز دربی ترور جنایتکارانه یک روحانی ۴۷ ساله در همدان، معلوم شد قاتل، مدت‌ها به‌شکل علنی در اینستاگرام در حال خط و نشان کشیدن و اعلام پیشاپیش ارتکاب جنایت بوده و برای خود فالوئر هم جمع می‌کرده است. متأسفانه این‌موارد که به شکل متعدد- و در ابعاد گوناگون- هرازچندگاه تکرار می‌شود، از رهاشدگی مطلق فضای مجازی و پیام‌رسان‌های خارجی حکایت می‌کند.

ترور روز گذشته یک روحانی در همدان در حالی اتفاق افتاد که طی دوهفته اخیر و همزمان با امدادرسانی گسترده روحانیون جوان به مردم سیل‌زده، یک موج تلگرامی و اینستاگرامی و توئیتری هماهنگ علیه این خدمتگزاران راه افتاده بود و گفته می‌شود منشأ اغلب این تروریسم رسانه‌ای، جریان‌های نفاق و سرویس‌های جاسوسی بیگانه هستند. اکنون باید از وزارت ارتباطات پرسید باوجود اینکه از تروریسم خبر دارند، چرا با بی‌تفاوتی نسبت به ماجرا رفتار می‌کنند؟!