به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گردهمایی دانش آموختگان دانشگاه با حضور فارغ التحصیلان سال‌های گذشته دانشگاه و مسئولان عالی رتبه امروز کشور در سالن غدیر دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد.

عزیزاله حبیبی، رئیس دانشگاه خوارزمی در ابتدای این مراسم، به معرفی و توصیف شرایط کنونی این دانشگاه پرداخت و گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه سرمایه‌های بیکران و همیشه جاری دانشگاه هستند و حضور آنان در دانشگاه مایه برکت و قوام مجموعه آموزشی است.

حبیبی خطاب به فارغ التحصیلان دانشگاه بیان کرد: ما با حضور شما می‌توانیم در رشد و توسعه دانشگاه گام‌های استوار تری برداریم و با کمک‌های شما مراکز رشد و دانش بنیان خود را در فضایی فعال‌تر از حال به جامعه و صنعت کشور معرفی کنیم.

رئیس دانشگاه خوارزمی خدمات متقابل بین دانشگاه و دانش آموختگان دانشگاه را بسیار گسترده توصیف کرد و افزود: ما همواره آماده ایم از ور فارغ التحصیلان با سازوکار مشخص و بسترسازی بهره‌مند شویم.

سپس حجت الاسلام هاشمی، نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به بیان نقش و جایگاه دانشگاه و ایجاد ساختار مناسب جهت بهره گیری از توانمندی‌های دانش آموختگان پرداخت و توجه و تمرکز به آینده دانشگاه را با حفظ گذشته ضروری ذکر کرد.

هاشمی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری بیان کرد: دانشگاه خوارزمی در ۱۰۰ سال دوم خود قرار دارد و با حرکت رو به رشدی را برای دانشگاه برپایه این بیانیه گام دوم انقلاب ضروری است.

نماینده نهاد رهبری در دانشگاه خوارزمی افزود: از امروز دانشگاه با حضور شما باید متفاوت از روز‌های قبل باشد و جوشش و همراهی شما کمکی برای مدیران دانشگاه تا دیگر هیچ فرهیخته و اندیشمندی از دانشگاه جدا نشود و دانشگاه را خانه خود و فضایی برای فعالیت‌های علمی و اجتماعی خود بداند.

گفتنی است؛ اساسنامه تشکیل کانون دانش آموختگان دانشگاه که در مرحله اول توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری پذیرفته شده و با برگزاری انتخابات انجام شده امور حقوقی خود را جهت سیر مراحل قانونی و ثبت ادامه می‌دهد.

این همایش با حضور چهره‌های ملی دانش آموخته همچون اکرمی، وزیر سابق آموزش و پرورش و از رؤسای سابق دانشگاه، کریم زارع، از از رؤساء سابق دانشگاه، محمود گودرزی، وزیر سابق وزارت ورزش و جوانان، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین و مدیران کل وزارت خانه‌های مختلف کشور برگزار شد.