به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که صبح امروز (دوشنبه) در ادامه سفرش به آمریکای لاتین وارد ماناگوآ پایتخت نیکاراگوئه شد، پس از دیدار و گفتگو با «دنیس مونکادا» همتای نیکاراگوئه‌ای در نشست خبری مشترک گفت: استفاده افراطی آمریکا از دلار و تبدیل آن به سلاح علیه مردم باعث شده کشور‌های مختلفی در دنیا در تعاملاتشان دلار را کنار بگذارند.

ظریف اضافه کرد: ما (ایران) نیاز‌هایی داریم که نیکاراگوئه می‌تواند آن‌ها را برآورده کند به ویژه در حوزه مواد غذایی، گوشت و غلات و نیکاراگوئه نیز نیاز‌هایی در حوزه انرژی، تکنولوژی و در حوزه دارو دارد که ایران این توان را دارد این نیاز‌ها را با نیاز‌های خود تبادل کند.

ظریف این موارد را حوزه‌هایی خواند که با همتای خود آن‌ها را بررسی می‌کند و افزود: معتقدیم ایران و نیکاراگوئه می‌توانند از شرایط کنونی برای همکاری‌های جنوب – جنوب که همیشه شعار جنبش عدم تعهد و گروه ۷۷ است استفاده کنند و این همکاری‌ها را عملیاتی کنند و این‌ها آرزو‌های ملت ایران و نیکاراگوئه و همه ملت‌های در حال توسعه است.

وی ضمن قدردانی از میزبانی مردم و دولت نیکاراگوئه، عنوان کرد: امیدوارم روابط ۲ کشور هر روز گسترش بیشتری یابد و میزبان مقامات عالی نیکاراگوئه در تهران باشیم.