سعید اوصالی، مسئول اردویی بسیج دانشجویی استان زنجان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص فعالیت گروه‌های جهادی در مناطق سیل زده لرستان گفت: از ابتدای وقوع سیل در لرستان تا به الان ۲ گروه جهادی بسیج دانشجویی زنجان به منطقه سیل زده ماسور اعزام شدند.

اوصالی افزود: اولین گروه جهادی بسیج دانشجویی زنجان ۷ فروردین و در قالب گروهی ۲۰ نفره به مدت ۷ روز به لرستان اعزام شد و در مناطق سیل زده با استفاده از دستگاه لجن کشی که به همراه داشتند مشغول لایروبی و پاکسازی گل و لای از منازل مسکونی سیل زدگان شدند.

مسئول اردویی بسیج دانشجویی استان زنجان ادامه داد: دومین گروه جهادی ما که متشکل از ۲۰ جهادگر متخصص بود ۲۸ فروردین به پلدختر اعزام شد و طبق برنامه ریزی که انجام دادیم این گروه ۲ اردیبهشت به زنجان بازگشت و جهادگران این گروه در پلدختر به فعالیت‌هایی از قبیل: تعمیرات لوازم برقی و رنگ آمیزی منازل مسکونی و توزیع اقلام در بین سیل زدگان پرداختند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این بسیج دانشجویی استان زنجان در زمینه جمع آوری کمک‌های نقدی نیز فعالیت داشته و توانسته ایم مبلغ ۵ میلیون تومان را در قالب کمک‌های دانشجویی به مناطق سیل زده لرستان و مازندران ارسال کنیم.

اوصالی با بیان اینکه در منطقه سیل زده آق قلا نیز ۳ اردوی جهادی برگزار کرده ایم، اظهار کرد: قرار است در هفته آینده در مناطق سیل زده خوزستان نیز اردوی جهادی فرهنگی و عمرانی برگزار کنیم.