اقدامات دانشگاه شریف برای تامین امنیت دانشجویان خوابگاهی/ مسیر‌های تردد امن می‌شود

فاطمی زاده، معاون دانشجویی دانشگاه شریف در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به مشکلات دانشجویان خوابگاه‌های این دانشگاه و سرقت اموال دانشجویان در اطراف خوابگاه‌ها گفت: در هفته گذشته گزارشی مبنی بر زورگیری و به سرقت رفتن وسایل دانشجویان گزارش نشده و اگر دانشجویی این مشکل برایش ایجاد شده می‌تواند به حراست دانشگاه گزارش دهد.

وی در خصوص اقدامات لازم برای تامین امنیت دانشجویان خوابگاه‌های طرشت گفت: با نیروی انتظامی هماهنگ کردیم و گشت‌های اطراف خوابگاه‌ها با درخواست ما افزایش پیدا کرده است.

فاطمی زاده خاطرنشان کرد: این مجموعه اقدامات در تعامل با نیروی انتظامی و تامین مسیر امن برای دانشجویان و همچنین افزایش روشنایی اطراف خوابگاه‌ها به خصوص خیابان منتهی به این خوابگاه‌ها را انجام دادیم که از طرف شورای صنفی به اطلاع دانشجویان رسیده است.

وی ادامه داد: مجموعه اقداماتی نیز در دستور کار داریم که این اقدامات زمان بر و هزینه بر است و در صورت تامین بودجه انجام خواهد شد. در مسیر منتهی به خوابگاه‌ها و مسیر‌های خاصی که دانشگاه مجوز قانونی دارد دوربین نصب خواهد شد.

معاون دانشجویی دانشگاه شریف در خصوص استقرار نیروی انتظامی در محله طرشت گفت: از زمانی که دانشگاه درخواست داده است گشت‌های اطراف دانشگاه افزایش پیدا کرده است و تعامل خوبی با کلانتری ۱۱۸ ستارخان ایجاد کردیم و حتی دادستانی نیز در این خصوص به دانشگاه کمک‌های لازم را می‌کند.

وی ادامه داد: مسئله ما خوابگاه دانشگاه نیست بلکه منطقه طرشت است که با داشتن خیابان‌های خلوت این مشکلات را برای دانشجویان ایجاد می‌کند و امنیت آن‌ها را به خطر می‌اندازد. البته توصیه‌هایی به دانشجویان داریم که از خیابان‌هایی که دانشگاه اطلاع رسانی می‌کند تردد کنند. برخی از خیابان‌ها ممکن است شرایطی داشته باشند که این مشکلات را ایجاد کند. نیروی انتظامی مراسم ویژه برای این کار برگزار کرد و حتی برای زمان امتحانات دانشگاه هماهنگ شده که در ساعت‌های خاص گشت‌های نیروی انتظامی با اطلاع دانشجویان و شورای صنفی افزایش پیدا کند.