به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو سعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی در سیزدهمین همایش حکمت مطهر بزرگداشت صدمین سال ولادت و چهلمین سال شهادت استاد شهید مرتضی مطهری که در دانشگاه صدا و سیما برگزار شد، گفت: مهمترین ویژگی شهید مطهری مجاهدت در راه خدا بود و او جزو قاعدین نبود و نمی نشست از این رو قیام می کرد.

جلیلی تصریح کرد: حرکتی را که شهید مطهری انجام داد این بود که با همه وجود و در تمام عرصه هایی که می توانست وارد شود، مجاهدت و برای خدا قیام می کرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای امنیت ملی با بیان اینکه شهید مطهری شخصیتی بود که هر جا می توانست در جهت احیای دین ورود پیدا کند وارد عمل می شد، تصریح کرد: شهید مطهری کسی است که هم کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم را تالیف کرد و هم برای کودکان داستان می نوشت.

وی با بیان اینکه شهید مطهری در حوزه، دانشگاه، مسجد و محافل مختلف حرکت می کرد و انچه را می توانست بیان می نمود، افزود: امروز باید راه مطهری ادامه پیدا کند در هر حال ما در گام دوم انقلاب به مطهری ها و کسانی که پا جای پای این استاد بزرگ بگذارند نیاز داریم.

جلیلی تصریح کرد: اگر از تمدن اسلامی صحبت می کنیم تحقق حیاط طیبه برای مردم نیازمند کار و مجاهدت های جدی است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای امنیت ملی گفت: در گام دوم انقلاب هر چه میزان ایمان و عمل صالح بیشتر باشد حرکت هایی شکل می گیرد که امیدواریم حیاط طیبه بیش از پیش محقق شود.