دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری در طرح ولایت:

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام غلامی، دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری شامگاه چهارشنبه در جمع دانشجویان حاضر در بیست و چهارمین دوره طرح ولایت در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: تقویت بنیه فکری در این مقطع حساس زمانی که دوره گذار است، اهمیت بسیار دارد.

غلامی با اشاره به نگاه مثبت رهبر معظم انقلاب نسبت به طرح ولایت افزود: معتقدم تقویت بنیه فکری با دوره کوتاه مدت یک هفته و ۱۰ روزه به ثمر نمی‌نشیند و حضور دانشجویان در این طرح یک حضور مجاهدانه است.

دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب با رویکرد فرهنگی و موسس یک نظام صد در صد اسلامی و حزب اللهی است و قرار است تعالیم اسلامی در رگ‌های این جامعه جاری و ساری شود و نیرو‌های انقلاب و کسانی که در خط مقدم این انقلاب حضور دارند و می‌خواهند کار را در عرصه‌های مختلف پیش ببرند باید از جهت فکری از یک استحکام درونی و بنیه قوی برخوردار باشند.

وی ادامه داد: افرادی که در طرح ولایت از سال‌های قبل شرکت کرده اند در مقابل شبهات و طوفان‌های فکری بسیار مقاومتر از بقیه هستند.

غلامی افزود: افراد در این دوره درک عمیق‌تر نسبت به تعالیم اسلامی داشته باشند و به سبب این درک عمیق هم جلوی انحرافات فکری در جامعه را بگیرند و هم جدای از مواجه سلبی با مسایلی که پیش می‌آید نگاه مبترکانه به تحقق تعالیم اسلامی در عرصه‌ها مختلف داشته باشند.

وی گفت: همه ما وظیفه داریم کمک کنیم تا نسل‌های جدید که انقلاب را از نسل‌های قبل تحویل می‌گیرند تفکر درست و آماده‌ای داشته باشند و تصویر منسجم و متقنی در ذهن آن‌ها نقش از اسلام بسته باشد؛ به ویژه از جهات عقیدتی پایه محکم داشته باشد و طرح ولایت از این جهت آزموده شده و توفیقات خود را کسب کرده است.

دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این طرح اجرای آن زیر نظر آیت الله مصباح است، افزود: آیت الله مصباح کلمه به کلمه از متون این دوره را مطالعه داشته و نقد و اصلاح می‌کند و این برای طرح ولایت فرصت مغتنمی است.

وی در پاسخ به درخواست دانشجویان مبنی بر دیدار با مقام معظم رهبری نیز گفت: باید درخواست اعلام شود و اگر با برنامه‌های ایشان هماهنگ باشد، با عنایتی که رهبر انقلاب نسبت به این طرح دارند، امیدوارم موافقت انجام شود.