به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس سفیر جمهوری بولیواری ونزوئلا در ایران امروز در مراسم اهدای سکه منقش به بیت المقدس که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به سفرای ۴ کشور عضو آلبا اهدا شد گفت: من از دوستان بسیج که به سفارت ونزوئلا آمده اند تشکر می‌کنم و هدایاو یادبود‌هایی که ما از آن‌ها دریافت کرده ایم بسیار ارزشمند هستند و این برای ما باعث افتخار است.
وی با اشاره به اینکه کشور‌های کوبا، نیکاراگوئه، دولت چند ملیتی بولیوی و ونزوئلا کشور‌های تشکیل دهنده آلبا در تهران هستیم تصریح کرد: ما در این روز بسیار ویژه که روز حمایت از ملت فلسطین است به عنوان مردمی انقلابی حمایت خود را از این مردم مقاوم و برعلیه امپریالیسم امریکا نشان می‌دهیم.
وی خطاب به دانشجویان گفت: می‌دانیم که شما جوانان انقلابی تشکیل دهنده حمایت از مردم فلسطین و نمایندگان جوانان اسلامی ایران در این راه هستید و قطعا در آینده نیز رهبران این جنبش و جمهوری اسلامی خواهید بود.
ماریو بارکرو سفیر نیکاراگوئه در ایران نیز گفت: بنده نیز به خاطر دریافت این هدایا از طرف خودم تشکر می‌کنم و این باعث افتخار ماست. مردم نیکاراگوئه و ایران همیشه با هم متحد بوده و هستند، چون یک هدف را دنبال می‌کنند.
وی با بیان اینکه ملت ایران و نیکاراگوئه بر ضد امپریالیسم بوده و به دنبال انترنالیسم و آزادی خواهی هستند و هر دو به صلح و اتحاد مردم باور و اعتقاد دارند پس اهداف ما هم یکی است تصریح کرد: نه تنها بین دو دولت ایران و نیکاراگوئه بلکه بین ملت دو کشور این هدف وجود دارد.
وی تصریح کرد: این که ما این هدایا را از طرف جوانان بسیجی دریافت می‌کنیم افتخار مضاعفی است و من مطمئن هستم در آینده نزدیک خواهم گفت که این هدایا را از جوانانی گرفته ام که وزرای این کشور خواهند بود. معتقدم شما رهبران آینده هستید و این برای من افتخار است که این هدایا را از مدیران رده بالای آینده دریافت می‌کنم.
الکسیس باندریچ وگا سفیر کوبا در ایران نیز با اشاره به اینکه موضع کوبا در رابطه با فلسطین بسیار شناخته شده است افزود: کوبا همواره اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را محکوم می‌کند ما باور داریم که راه حل درگیری‌ها و مشکلات موجود در فلسطین بر پایه مذاکرات دو جانبه حل می‌شود.
وی با تاکید براینکه قدس پایتخت فلسطین است تصریح کرد: ما از شورای امنیت که می‌گوید نباید به مرز‌های کشور‌های دیگر تجاوز کرد حمایت می‌کنیم هم چنین ما مدافع برگشت مردم فلسطین به کشور اشغال شده خود هستیم.
سفیر کوبا در ایران گفت: این مدالی را که بنده از دوستان ایرانی خود گرفته ام نشان دهنده این است که ما ضد امپریالیسم هستیم. مردم و دولت کوبا همیشه شما و خود را به عنوان دولت ضد امپریالیسم می‌بینند.
والتر آلخاندو یانیس گوشمان کاردار بولیوی در ایران نیز گفت: بنده از طرف دولت و مردم بولیوی این هدیه را دریافت می‌کنم و با افتخار بسیار ممنون شما هستم و حمایت خود را از ملت فلسطین اعلام می‌دارم.
وی با تاکید براینکه بولیوی هیچ وقت از حمایت مردم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی خسته نمی‌شود تصریح کرد: ما همواره از حقوق مردم فلسطین در یک سرزمین آزاد و مملو از صلح حمایت می‌کنیم در هر حال مدالی را که امروز دریافت کردیم تعهد ما را نسبت به فلسطین تجدید می‌کند.
وی با بیان اینکه حمایت از ملت فلسطین حرکت در جهت صلح است افزود: بنده نیز از طرف دولت بولیوی از حمید شهرابی، مسوول تحقیقات و برنامه‌ریزی «خانه آمریکای لاتین» و جوانان بسیجی تشکر می‌کنم و می‌خواهم بگویم درب سفارت بولیوی همواره برای دفاع از صلح و آزادی و محکوم کردن اقداماتی که علیه صلح انجام می‌شود به روی شما باز است.

عباسی زاده مسئول دفتر صدور انقلاب بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق نیز گفت: امروز فلسطین، کشور‌های اسلامی و کشور‌های امریکای جنوبی تحت ظلم یک نظام امپریالیستی هستیم.
وی افزود: ما در روز قدس که روز حمایت از فلسطین است سکه‌های ضرب شده‌ای را که منقش به بیت المقدس است را به کشور‌های اتحادیه آلبا اهدا می‌کنیم تا به کشور‌های تحت ظلم امپریالیسم اعلام کنیم که ما به فلسطین به پایتختی قدس معتقدیم و هرگز معامله قرن را نخواهیم پذیرفت.
وی در پایان تصریح کرد: بنده از سفرای کشور‌های عضو اتحادیه آلبا که قبول زحمت کردند و ما را به حضور پذیرفتند تشکر می‌کنم.