به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، امیرحسین مدنی؛ مدیرعامل بنیاد اجتماعی احسان امروز در آئین اهدای ۱۲۳ جهیزیه در مشهد مقدس با اشاره به خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سال‌های اخیر اظهار کرد: ساخت یک هزار و ۲۰۰ مدرسه، ۳۰ هزار خانه بهداشت و ۹۰ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم از دیگر خدمات ستاد در سال‌های اخیر است.

وی گفت: در کنار فعالیت‌های مختلف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سال گذشته تصمیم بر این شد تا مجموعه‌ای مخصوص فعالیت‌های اجتماعی در ستاد به نام بنیاد برکت احسان راه‌اندازی شود.

مدیرعامل بنیاد اجتماعی احسان درباره فعالیت‌های این بنیاد اجتماعی تصریح کرد: فعالیت‌ها در چهار بخش حمایت از مجموعه‌ها و تشکل‌های مردمی، حوزه‌های درمانی، حوزه امدادگری و حمایت‌های اجتماعی انجام می‌شود.

مدنی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد اجتماعی احسان در حوزه‌های درمانی افزود: هرساله یک هزار کاشت حلزون برای کودکان ناشنوا را در دستور کار داریم که درمان پس از کاشت را نیز انجام می‌دهیم.

وی درمان زوج‌های نابارور در مناطق محروم را از دیگر خدمات درمانی ستاد عنوان کرد و گفت: ۱۰ هزار نفر در حال درمان هستند که درمان ۶ هزار نفر از آن‌ها به نتیجه رسیده و ۵۰۰ نوزاد از این طریق متولد شده‌اند؛ ورود به حوزه درمان بیماری‌های صعب‌العلاج و راه‌اندازی کلینیک‌های سیار احسان در مناطق محروم از دیگر خدمات بنیاد احسان است.

اهدای ۱۲۳ جهیزیه توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به زوج‌های خراسان رضوی
مدیرعامل بنیاد اجتماعی احسان درباره فعالیت‌های حوزه امدادگری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: جزو نخستین مجموعه‌هایی بودیم که فعالیت در مناطق سیل‌زده را آغاز کردیم؛ توزیع ۳ میلیون قلم کالا و تجهیزات و برپایی ۲۵ قرارگاه نمونه‌ای از این فعالیت‌ها است که هنوز هم ادامه دارد.

مدنی با اشاره به ارسال ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی در مناطق سیل‌زده کشور گفت: روز گذشته ۲ هزار بسته لوازم خانگی و یک هزار راس دام سبک را در بجنورد تحویل دادیم.

وی با بیان اینکه باید به وعده‌هایی که داده‌ایم، عمل کنیم، افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، تعهدی ۸۰۰ میلیارد تومانی را در مناطق سیل‌زده پذیرفته است که در حال تحقق است.

مدیرعامل بنیاد اجتماعی احسان ادامه داد: یکی از فعالیت‌های مهم بنیاد اجتماعی احسان و ستاد، بحث حمایت‌های اجتماعی است که در این راستا تا سال گذشته، هر ساله ۲ هزار جهیزیه شامل ۱۴ قلم کالا اهدا می‌شد.

مدنی با اشاره به اینکه امسال با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و مساجد یک هزار جهیزیه به زوج‌های جوان اهدا می‌شود یعنی در مجموع ۳ هزار جهیزیه خواهد شد، تصریح کرد: این یک هزار جهیزیه در قالب طرح مسجد احسان اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت‌های اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکید کرد: به این باور رسیده‌ایم که باید از طریق مساجد و با محوریت ائمه مساجد، خدمات اجتماعی ارائه شود.

مدیرعامل بنیاد اجتماعی احسان به تشریح برخی پویش‌های راه‌اندازی شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پرداخت و گفت: پویش چرخ زندگی برای اعطای ویلچر به معلولان، پویش مشق احسان برای توزیع لوازم‌التحریر و پویش لیگ احسان برای ارسال لوازم ورزشی به مناطق محروم نمونه‌ای از این پویش‌ها هستند.

مدنی افزود: برای سازماندهی حمایت‌های اجتماعی، توافقی را با رئیس سازمان تبلیغات داشته‌ایم؛ امسال طرح یک هزار مسجد را داریم و می‌خواهیم در این مساجد پایگاه داشته باشیم؛ علاوه بر فعالیت در حوزه جهیزیه، یک هزار صندوق قرض‌الحسنه نیز راه‌اندازی می‌شود و اگر ائمه جماعت ظرفیت ایجاد کنند، خانه ورزش در این مساجد راه‌اندازی می‌کنیم.

وی با تشکر از سازمان تبلیغات اسلامی و مساجد در طرح مسجد احسان یادآور شد: سرمایه اجتماعی موقعی شکل می‌گیرد که مردم دست در دست حاکمیت بگذارند.

اهدای ۱۲۳ جهیزیه توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به زوج‌های خراسان رضوی