حامد ابراهیمی رئیس مرکز رشد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجو در خصوص برگزاری جشنواره نوآوری و کسب و کار خواجه نصیر با عنوان اینوکاپ، اظهار کرد: اینوکاپ جشنواره ۳ ماهه‌ای است که به همت مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، مپنا و دیگر حامیان فضای استارتاپی کشور با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به رویکرد‌های این رویداد افزاد: اینوکاپ به دو محور نوآوری و کسب و کار‌های فناورانه تاکید دارد. در اینوکاپ نوآوری‌هایی مطرح خواهند شد که توان خلق ثروت و کسب ارزش افزوده را داشته باشند.

ابراهیمی ادامه داد: جشنواره نوآوری و کسب و کار فرصتی است تا دانشجویان، اساتید، دانش‏ آموختگان دانشگاه‏‌ها، کارآفرینان و صاحبان ایده‌های کسب و کار دستاورد‌های فنی و پژوهشی خود را ارائه کنند.

رئیس مرکز رشد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تصریح کرد: در اختتامیه این رویداد ۱۲ تیم از میان ۱۵۲ تیم استارتاپی از سراسر کشور که توانسته‌اند مجوز حضور در این مرحله را کسب کنند، حضور خواهند داشت.

ابراهیمی یادآور شد: در این رویداد تیم‌های برگزیده برای سومین بار مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و در نهایت تیم‌های برتر معرفی خواهند شد.

وی در خصوص زمان برگزاری اختتامیه سومین دوره جشنواره نوآوری و کسب و کار دانشگاه صنعتی خواجه نصیر خاطرنشان کرد: اینوکاپ روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت در محل آمفی تئاتر دانشکده عمران و نقشه برداری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از ساعت ۱۳ برگزار می‌شود.