به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، در حالی که تنها چند هفته تا آغاز مناظرات انتخاباتی حزب دموکرات برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا باقی مانده، نتیجه یک نظرسنجی تازه نشان می‌دهد در میان نامزدهای پرشمار حزب دموکرات‌، «جو بایدن» معاون دولت سابق آمریکا بیشترین بخت را برای پیروزی در این رقابت داخلی دارد.

به نوشته پایگاه خبری «ووکس»، در این نظرسنجی که توسط شرکت «اچلون اینسایت» صورت گرفته، ۳۸ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند در میان نامزدهای حزب دموکرات، بایدن گزینه مد نظر آن‌هاست.

در این نظرسنجی، «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت و نامزد شکست‌خورده رقابت‌های سال ۲۰۱۶ هم رأی ۱۶درصد از شرکت‌کنندگان را به دست آورده است. «پیت بوته‌جج»، «الیزابت وارن»، «بت اوروک» و «کاملا هریس» هم در رده‌های بعدی این نظرسنجی قرار دارند.

بر اساس این نظرسنجی، بایدن در رقابت رو در رو با هریک از نامزدهای دموکرات هم پیروز شده است. ۳۹درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به این سؤال که اگر دو نامزد نهایی حزب دموکرات بایدن و سندرز باشند، کدامیک را انتخاب می‌کنند، گفته‌اند قطعا بایدن. ۲۲ درصد دیگر هم گفته‌اند احتمالا به او رأی می‌دهد. در مقابل تنها ۱۴ درصد گفته‌اند که قطعا به سندر رأی می‌دهند.

تاکنون ۲۳ سیاستمدار دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ نامزد شده‌اند. بر اساس قوانین حزب، این افراد باید در انتخابات درون حزبی با یکدیگر رقابت کنند تا نهایتا یک نفر به عنوان نامزد نهایی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ رو در روی نامزد حزب جمهوری‌خواه که احتمالا «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا باشد، انتخاب شود.