سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به جلوگیری آمریکا از کمک های بشردوستانه کشورهای خارجی به مناطق سیل زده ایران اظهار داشت: این اقدام آمریکا ماهیت پلید و ضدبشری ایالات متحده را نشان داد.

وی در ادامه افزود: هلال احمر و صلیب سرخ سازمان های حمایتی غیردولتی در دنیا هستند که رسالتشان تسکین آلام بشری است و بایکوت آنها به منزله در معرض خطر قرار گرفتن کسانی است که به کمک این دو سازمان احتیاج دارند.

ابطحی تصریح کرد: با این اقدام آمریکا صحبت مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر هر کشوری درباره حقوق بشر صحبت کند آمریکا حق ندارد درباره این مقوله صحبت کند بیشتر عینیت پیدا می کند چرا که ایالات متحده با این کار نشان داد که کاملا با حقوق بشر بیگانه است و نمی تواند دایه دلسوزتر از مادر شود.

نماینده مردم خمینی شهر با بیان اینکه کشورهای دیگر صرف نظر از این اقدام آمریکا می توانند کمک های دوستانه خود را به ایران برسانند، یادآور شد: همان طور که عمان، پاکستان، آلمان، ترکیه و … کمک های بشردوستانه خود را به سیل زدگان ایرانی ارسال کردند اگر بخواهند می توانند صرف نظر از بایکوت کردن هلال احمر کمک های خود را به دست سیل زدگان برسانند.

وی ادامه داد: حضرت امام در حالی که همواره سعی داشت در وصیت نامه الهی خود از لغات غربی استفاده نکند واژه تروریسم را برای آمریکا به کار می برد و در آنجا فرمود آمریکا دولت ذاتا تروریست است یعنی همان طور که شوری را نمی توان از نمک و شیرینی را از شکر گرفت، نمی توان ماهیت تروریستی را از آمریکا گرفت چرا که اساس و شاکله این کشور بر مبنای تروریستی بودن است.

ابطحی در پایان خاطرنشان کرد: هر چه پیش می رویم مصداق حرف امام را بیشتر مشاهده می کنیم که نمونه اخیر آن هم بایکوت هلال احمر جمهوری اسلامی در کمک رسانی کشورهای خارجی به سیل زدگان توسط آمریکا است که نقض آشکار حقوق بشر محسوب می شود.