به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، «مهدی فضائلی» در یادداشتی نوشت:

تردیدی نیست که ملت استوار ایران برای حفظ عزت، استقلال و کرامت خود و همچنین برای ادامه مسیر پیشرفت و نیل به اهداف بلندش متحمل فشارها و سختی های زیادی بوده و این روزها نیز در معرض نوع دیگری از این فشارهاست؛فشار اقتصادی و معیشتی.

البته فشارها و مشکلات، اختصاص به ملت ایران ندارد و همه کشورها و همه ملتها در تاریخ خود روزهای سخت را تجربه کرده اند و اتفاقا” ملت های پیشرو دنیای امروز، تجربه های دشوارتری داشته اند اما با فشارها، جنگها و بحرانهای خود، هم صبورانه مواجه شده اند و هم خردمندانه.

راز استواری ملتها در برابر مشکلات متفاوت است.برخی ملت ها اساسا” مقاومند و تحملشان در برابر مصائب بالاست.برخی دیگر ارزش عزت ملی و استقلالشان را آنقدر بالا میدانند که برای صیانت از آن هر سختی را تحمل میکنند و برخی امید به آینده بهتر و سرآمد شدن، آنها را در وسط میدان سختی ها راست قامت نگه میدارد.

اما ملت بزرگ ایران علاوه بر همه اینها دلیل والاتری هم برای ایستادگی و ادامه مبارزه دارد دلیلی که از ریشه ها و بنیان های فکری و اعتقادی اش برمیخیزد.
زیاد شنیده و دیده ایم مبارزانی را که چون محبوبشان شاهد مبارزه شان بوده است، سخت تر و مردانه تر ایستاده و مبارزه کرده اند.اینها از نگاه محبوبشان انرژی گرفته اند و خشنودی محبوبشان فشارها و بلایا را برای آنها شیرین کرده و لبخند و رضایت معشوقشان از هر چیزی برایشان دلنشین تر است!

اوج این ایستادگی و رمز و راز آنرا در واقعه عاشورا میبینیم؛ آنجائیکه(ظاهرا” پس از به شهادت رسیدن حضرت علی اصغر بر فراز دستان سیدالشهدا) طبق نقل تاریخ امام حسین(ع) رو به طرف آسمان نمود و فرمود: ‌«هَوَّنَ عَلَیَّ ما نَزَلَ بی أَنَّهُ بِعَیْنِ اللّهِ» (این مصیبت بر من آسان است، چرا که در محضر خداست).
از سوی دیگر،بر اساس باور ما شیعیان، امام مهدی(عج) زنده و در میان ماست.او از درد و رنج امت مطلع است و همراه آنان درد میکشد و با آنها رنج ها را تحمل می کند.

اگر چنین است که هست، پس امام زمان در شرایط تحریم و رنج و دشواری های ناشی از آن نیز با ما شریک است!
بنابراین ملت مومن و انقلابی ایران دشواری تحریم های دشمن ساخته را در کنار امام زمان خود و در محضر خداوند تحمل میکند و مطمئن است با دعای حضرت صاحب الامر و به پشتوانه خدای قادر مطلق این دوران را نیز سپری خواهد کرد و همچون گذشته سرفراز راه پیشرفت خود را ادامه خواهد داد.

با عنایت بخورم زهر، که شاهد، ساقی است
با محبّت بکشم درد، که درمانم از اوست