مینا تولا، مسئول دفتر بسیج دانشجویی غرب گلستان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به تشریح خدمات ارائه شده به سیل زدگان از سوی بسیج دانشجویی پرداخت و گفت: خدماتی که گروه ما ارائه داد، در غرب گلستان یعنی آق قلا، بندرترکمن، هاشم آباد، کل آباد و تازه آباد صورت گرفت.

تولا با بیان اینکه اقدامات گروه خواهران بیشتر در حوزه خدمات اجتماعی و شناسایی خانواده‌های نیازمند بوده است، افزود: مواد غذایی و شوینده و دیگر اقلام مورد نیاز را به خانواده‌ها ارسال می‌کنیم و اگر خانواده‌هایی به پزشک نیاز داشته باشند، با گروه‌های جهادی پزشکی رایزنی می‌کنیم.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی در غرب گلستان به همکاری برخی پسران دانشجو با این گروه جهادی نیز اشاره کرد و گفت: در پاکسازی خانه‌ها نیز فعالیت‌هایی داشتیم؛ مثلا در مواردی مدارسی را که محل اسکان خانواده‌های سیل زده بود، پس از بازگشت خانواده‌ها به منازل خود، برای برگزاری کلاس‌های درس آماده کردیم یا در تخلیه آب منازل با دیگر گروه‌های جهادی به مردم کمک کردیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون بیشترین فعالیت گروه‌های جهادی غرب گلستان در حوزه شناسایی خانواده‌های نیازمند است، افزود: توزیع لوازم التحریر، لباس و برخی دیگر از اقلام مورد نیاز مردم نیز در برنامه فعالیت ما بوده است.

تولا با بیان اینکه در برخی روستا‌ها برخی خانه‌ها به صورت کامل تخریب شده و برخی نشست کرده است، گفت: در بعضی از خانه‌ها آب هنوز نفوذ دارد و به همین جهت از لحاظ بهداشتی خانواده‌ها نیاز به کمک دارند و این در حالی است که سرپرست بیشتر این خانواده‌ها کارگر هستند و با توجه به وقوع سیل، تاحدودی کار خود را از دست داده اند و در این شرایط حتی توان تهیه نان شب خود را ندارند؛ چه برسد به لوازم بهداشتی.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط جدید هلال احمر نباید همه کمپ‌ها را از مردم تخلیه می‌کرد؛ در خانه‌ای که نم زده است، زندگی برای بیماران سخت می‌شود.

مسئول دفتر بسیج دانشجویی در غرب گلستان ادامه داد: درباره وضعیت لوازم برقی خانواده‌ها نیز باید فکری بشود؛ برخی وسایل خراب شده؛ اما برخی دیگر قابل تعمیر است. مردم بیشتر روستا‌های سیل زده با کارگری که اکنون تعطیل شده امرارمعاش می‌کردند و اکنون نیاز به وسایل زندگی دارند.