اعضای گروه ماکان باند

گروه موسیقی ماکان باند یک تیم موسیقی ایرانی در سبک پاپ می باشد که با دو خواننده یعنی رهام هادیان و امیر مقاره خیلی زود سر زبان ها افتاد و طرفداران زیادی نیر جلب خود کردند.

همچنین از آخرین اخبار اینستاگرام ماکان بند مطلع شوید.

بیوگرافی ماکان باند

بیوگرافی امیر مقاره

امیر مقاره متولد 3 دی 1374 در تهران، می باشد.

از دوران نوجوانی با سروردن شعر فعالیت خود در موسیقی را آغاز کرد از سال 1393 بصورت حرفه ای مستقلا وارد حوزه خوانندگی شد و چندین قطعه به تنهایی و چندتایی دیگر رو با دوستانش منتشر شد.

بیوگرافی امیر مقاره

رادیو جوان و مدلینگ

دیده شدن او با انتشار کارهایش در سایت ممنوع الفعالیت رادیو جوان بود اما دچار حاشیه های ممنوع الکاری نشد، او در حرفه مدلینگ نیز فعالی است و با برندهای مختلف ایارنی و خارجی همکاری دارد.

امیر مقاره رادیو جوان و مدلینگ

ازدواج !

امیر مقاره هنوز ازدواج نکرده و مجرد است اما می گوید.

من تو زندگیم فقط دنبال یه دختر میوفتم، اونم دخترمه وقتی داره راه رفتن یاد میگیره و فقط جلوی یه دختر زانو میزنم اونم باز دخترمه وقتی هنوز یاد نگرفته بند کفشاشو ببنده …

اسمه دخترمم عسله، ولی مامان نداره.

بیوگرافی رهام هادیان

رهام هادیان متولد مرداد 1370 در تهران، می باشد.

فعالیت او نیز ار دوران نوجوانی با علاقه اش به ملودی سازی شروع شد، خیلی زود دوره های آهنگسازی را بصورت تجربه سپری کرد او ترانه سرایی نیز می کند.

بیوگرافی رهام هادیان

شعر و شیطنت های امیر مقاره

رُهام هادیان در ادبیات و شعر گویی استعداد بیشتری دارد از روحیه وی می تواند به شوخ بودن و شیطنت هایش در اجرا اشاره کرد او در اغلب کلیپ های دو نفره با امیر مقاره چهره شاخص کلیپ ها می باشد.

تشکیل گروه ماکان بند

این گروه با حمایت یاشار خسروی نوازنده ساکسیفون و آهنگسار در سال 95 بصورت کامل شکل گرفت، موفقیت های این گروه توام شد با حمایت شرکت آوازینو به مدیریت حسن اردستانی که از حمید هیراد نیز پشتیبانی می نماید.

تشکیل گروه ماکان بند

ماکان یعنی چی ؟

ریشه نام ماکان فارسی و دیلمی است

ماکان نام پسر کاکی از حکام مازندران سران دیالمه در قرن چهارم بوده است که در آغاز نزد ابوالحسین ناصر در گرگان به سر می برد و از سربازان با نفوذ او بود و مدتی از جانب وی بر سرزمین تمیشه حکومت می کرد.

ماکان بند برای اولین بار در بهمن ماه 1396 در برنامه دورهمی مهمان مهران مدیری بودند.

اولین کنسرت ماکان بند 10 آذر 1396 در سالن میلاد نمایشگاه بین‌ المللی تهران برگزار شد، این کنسرت به عنوان شلوغ‌ ترین کنسرت سی و سومین جشنواره موسیقی فجر شناخته می شود.

ماکان باند در بیشتر استان‌ های ایران کنسرت گذاشته‌ اند و تور کنسرت‌ های اروپایی آن ها از 10 مارس آغاز می‌ شود.

بیوگرافی ماکان باند

مصاحبه با ماکان باند:

در مورد فعالیت ماکان بند روایت های مختلفی در فن پیچ های شما وجود دارد. روایت واقعی خودتان را می گویید؟

یاشار: من از چند سال گذشته کشف استعداد را دوست داشتم اگر یادتان باشد می خواستیم در قالب یک برنامه این کار را انجام بدهیم که متاسفانه مجوزهای آن صادر نشد و به ما اجازه ندادند و من به صورت فردی این کار را انجام دادم، یعنی از طریق فضای مجازی امیر و رهام رو پیدا کردم و گروه را تشکیل دادیم و کار را جلو بردیم.

کمی جزئی تر صحبت کنیم چه المان هایی در ذهن تو بود؟

یاشار: من قبلا دیده بودم که برای نسل تین ایج و جوانان کار می شود ولی در آن صمیمت زیادی با نسل جوان وجود ندارد.

من دوست داشتم گروهی تشکیل بدهم که خیلی رو در رو و نزدیک با طرفدارانش باشد بتواند طرفدارانی که سن پایینی دارند و زیر بیست سال هستند را جذب کند، پس باید حتما وکالیست ها جوان باشند و نمی توانید افراد بالای 30 سال را انتخاب نمایید. حتما دوست داشتم دهه هفتادی باشند.

خوشبختانه بچه ها باهوش هستند. من قبلا هم گفته ام که رهام 7-8 استایل می خواند و از پس هر استایلی که فکرش را بکنید بر می اید. امیر هم جذابیت ظاهری و صدای خودش را دارد و پکیج خیلی خوبی را تشکیل می دهند.

چه چیزی باعث شد که گروه ماکان با سرعت بالا به جایگاه کنونی برسد و چه المان هایی باعث شد که مخاطب خیلی سریع با شما ارتباط برقرار کند؟

امیر: دعای پدر و مادر.

به لحاظ فنی چطور؟

امیر: تلاش های من و رهام. سابقه و تلاش های یاشار و آقای اردستانی

یاشار: فکر می کنم فقط خواست خداست. هر چقدر شما خوب باشید و تنظیم و تکنیکتان خوب باشد ولی اگر خدا نخواهد به هیچ عنوان نمی شود.

نمی توان گفت به خاطر سابقه ما و خوش تیپ و خوش صدای بودن بچه ها این اتفاق افتاده است: گروه های دیگری هم هستند که همین یپیج را دارند ولی اگر خدا نخواهد نمی شود.

رهام، چه زمانی احساس کردی کارهای ماکان بند شنیده شده و معروف شده اید؟

رهام: ابتدا در مورد سوال قبلی بگویم من به انرزی باور زیادی دارم. دعای پدر و مادر انرژی مثبت دارد و من معتقدم این انرژی ها جواب می دهد. من این کار رو زده بودیم و بعد با هم جمع شدیم دیدیم که به نتیجه نمی رسیم. حدود 7-8 کار بود که به نتیجه نمی رسیدیم و همه حال عجیبی داشتیم، ولی به یکباره این انرژی در کل گروه منفجر شد. خواست خدا بود که این اتفاق افتاد. شنیده شدن کار ما انقدر سریع و با این وسعت، عجیب ترین اتفاق ممکن بود. شبی که ما تیزر رو پخش کردیم و خابیدیم و صبح روز بعد بیدار شدیم در کمال تعجب دیدیم که انفجار رخ داده است. “هر بار این درو” یک اتفاق هست یک موزیک نیست. به جرات می گویم در تاریخ ایران چنین اتفاقی نداشته ایم.

واقعا شب خوابیدید و این اتفاق افتاد؟

یاشار: واقعا فکر نمی کردم این اتفاق بیفتد و حتی با امیر هم شرط بسته بودیم. امیر گفت این اتفاق می افتد و من گفتم نه. من گفتم کار خوبی است ولی زمانی که امیر کار را برای من فرستاد موهای بدنم سیخ شد و احساساتی شدم ولی گفتم الان این کار را بیرون ندهیم بعد از سه یا چهار ترک دیگر این کار را پخش کنیم ولی امیر گفت این کار خوبی است و همه اطرافیان من از این لذت می برند و سریع بیرون بدهیم وقتی تیزر کار را بیرون دادیم همه جا ترکید.

ادامه دارد…

آلبوم‌ها

 1. دیوونه‌بازی (۳۱ مرداد ۱۳۹۶)

تک‌آهنگ‌ها

 1. دیوونه من
 2. پیشم بخند
 3. دو دیقه بودی
 4. یه لحظه نگام کن
 5. دلگیری
 6. هر بار این درو
 7. بارون
 8. این خیابونا
 9. دیوونه
 10. خیالت تخت
 11. کنار من باش
 12. ببین منو
 13. خدا پشتمه
 14. عاشقشم
 15. عاشق که میشی
 16. برو دارمت
 17. دیوونه بازی
 18. چشای تو
 19. بچه که نیستم
 20. شیک

شما می توانید فول آلبوم ماکان بند رو یکجا دانلود کنید.

منبع : بیوگرافی ماکان باند + زندگی شخصی خواننده های ماکان باند