به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، بحث انتخاب سرمربی جدید تیم ملی و جانشین کی‌روش همچنان در فوتبال ایران مطرح است و هر روز اسامی جدیدی برای این نیمکت گمانه‌زنی می‌شوند و در این میان فدراسیون فوتبال چندین مرتبه تاریخ انتخاب و معرفی سرمربی جدید را عقب انداخته است ولی صحبت‌های جدید تاج نشان می‌دهد خبرهایی در راه است.

امروز مهدی تاج در مجمع هیئت فوتبال استان خراسان رضوی حضور داشت و انتخابات آن را زیر نظر گرفت. رئیس فدراسیون فوتبال ایران که این روزها به خاطر موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی بسیار مورد سوال قرار می گیرد، در پایان این مجمع در جمع خبرنگاران حضور یافت و پاسخگوی پرسش های آن ها شد.

* در خراسان کار پایه ای انجام می شود

تاج در ابتدا به این مجمع پرداخت و گفت: مجمع بسیار خوبی بود، به هر جهت ما برای این که شبهه ای نباشد در انتخابات مجمع، دو دور انتخابات مجمع را ادامه دادیم و واقعیت این است که هم باید از آقای برادران تشکر کرد که در این 4 سل هم زحمت بسیار کشیدند و هم کار های بسیار زیادی انجام دادند، من خودم شاهد زحمات تلاش های بی دریغشان بودم. از وجود ایشان هم ما در فدراسیون فوتبال استفاده خواهیم کرد. در خصوص انتخابات هم آقای اصولی انتخاب شدند، ما مرحله اول را هم به مرحله دوم بردیم که دیگر بحث و نقدی هم نباشد. این رای ایشان هم نشان دهنده یک قوام و قدرت خیلی خوبی باید به فوتبال استان داده شود. من امیدوارم سرعت آن هم بیشتر شود. هرچند که همین الان هم سهم فوتبال خراسان در کشور خیلی زیاد است. بسیار از بازیکنان تیم ملی ما به خصوص در تیم های پایه الان از خراسان هستند و یک کار خیلی پایه ای و خوبی انجام شده است.

او اضافه کرد: از مدیرکل هم تشکر می کنم چون من در سمنان و ایلام خدمت ایشان بودم، خدمات ایشان و کمک به فوتبال را از نزدیک دیدم و در همین 7-8 ماه هم کارهای بسیار و گام های آن ها را دیدیم.

* سرمربی تیم ملی لیگ را می بیند

مهدی تاج همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص سرمربی تیم ملی نیز اظهار داشت: ببینید تیم ملی گمانه زنی های زیادی رویش می شود. همه نگران تیم ملی هستند و این حق را هم دارند که نگران تیم ملی باشند. ما هم مثل آن ها نگران هستیم و دنبال آن هستیم یک برنامه ریزی خوب و مدون و عالی را انجام دهیم. ما بعد از رفتن آقای کی روش دنبال آن بودیم که یک مربی صاحب سبک بسیار قوی و توانمند را بیاوریم که بتوانیم توسعه قبلی را ادامه دهیم و حاشیه های جانبی را کم کنیم و انشالله این کار را انجام خواهیم داد. به سرعت روندش طی می شود و من گفتم سعیم این است که به فیفادی نرسد و سرمربی را به لیگ برساند تا از نزدیک ببیند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره نگرانی مردم هم عنوان کرد: ببینید این که یک موقع می گفتند همه تیم ملی ها پیراهن دارند ما نداریم، ما گفتیم کسی نگران نباشد. یک موقع گفتند پیراهن تیم ملی زیر پیراهنی است، بعد می گفتند جنسش خوب نیست. بعد فیفا اعلام کرد یکی از زیباترین پیراهن ها پیراهن تیم ملی ما بود. این نگرانی ها یک مقداریش درست است و یک مقداریش درست نیست. ولی من درباره سرمربی اعتقادم این است که ما تا فیفادی وقت داریم و ضمن این که باید کاری کنیم که سرمربی لیگ را هم زیر نظر قرار دهد، البته آن مربی که زیر نظر ماست خودش لیگ را زیر نظر قرار دهد و خودش لیگ را می بیند. ولی این که مردم هم دارد می بیند، این کار را انجام می دهیم.

تاج در پاسخ به این سوال که آیا سرمربی مشخص شده؟ گفت: نه ما روندش را طی می کنیم، برای آوردن هر سرمربی یک روند و مناسباتی دارد که نسبت به قبل یک مقدار سخت تر هم شده است.

* می خواهیم به المپیک برویم

تاج در خصوص وضعیت تیم امید هم گفت: امیدوارم تحول و نگاهی نو در تیم امید داشته باشیم. ما 40 سال است به المپیک نرفته ایم. من خیلی جدی هستم ، در جام جهانی خوب بودیم، در آسیا خوب بودیم، در جام جهانی رکورد تاریخی زدیم در رفتن به جام جهانی هم رکورد زدیم ، فوتسال ….اما امید برای ما خیلی مهم است. فکر کردیم با این دست فرمان مجبور به عذرخواهی شویم. تلاش می کنیم راه حل بهتری پیدا کنیم. سرمربیانی هم پیشنهاد شده اند که بنده نام نخواهم برد.

وی افزود: قرارداد آقای کرانچار را تفاهم کردیم با دوماه. کرانچار خیلی بزرگی کرد و فدراسیون فقط دو ماه حقوق ایشان را داد. این بزرگی کرانچار بود نه زرنگی ما.

او درباره اتفاقات بازی ذوب آهن گفت: من خودم اعتقادم این است که اتفاق خوبی نبود، من نگرانم که چه چیز را بگویم، تقصیر را می توان دو طرفه تلقی کرد.