تاکید دانشگاهیان سراسر کشور بر حضور در راهپیمایی روز قدس / خروشان شدن سیل اراده ملت پایه‌های سست رژیم صهیونیستی را درهم می‌شکند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، تشکل های دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور به مناسبت روز قدس بیانیه های جداگانه ای صادر کردند و خواستار حضور دانشجویان در این راهپیمایی شدند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی گلستان به همین مناسبت در بیانیه‌ای نوشت: اکنون که آمریکای تروریست و اروپای بدعهد، مطابق پیش بینی‌ها و تجارب، امام خامنه‌ای در مراحل مختلف برجام بدعهدی کرده است، از دولت مردان دعوت می‌کنیم با اتکا به داخل و اعتماد به جوانان ایرانی و باور روحیه‌ی خودباوری در راستای اعتلای پیشرفت روزافزون کشور و جبران برخی خسارت‌ها قدم بردارند و از بیگانگان دیده فرو بندند.

نفوذیان داخلی معتقد به سازش با آمریکای تروریست و سایر نظام‌های سلطه بدانند که ملت ایران هیچگاه زیر بار زور نه رفته است و نه خواهد رفت. پس خواب آشفته‌ی سازش با این خائنان را از سر خود بیرون کنند.

از همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها و نیز همه دلسوزان و جریان‌های معتقد به نظام می‌خواهیم با هوشیاری و هوشمندی به مسئولیت‌های خطیر تاریخی خود برابر توطئه‌های جبهه دشمن که از طریق نفوذ، تحریم و اختلال در محاسبات نظام اسلامی، در صدد تحمیل اراده شیطانی خود در پوشش پیمان‌ها و سند‌های به اصطلاح جهانی و بین المللی مانند برجام بی فرجام، سند ۲۰۳۰، پالرمو، FATF برای هدف قراردادن هویت، استقلال و اقتدار انکارناپذیر ام القرای جهان اسلام هستند، عمل نموده و با صیانت از منافع و مصالح ملی، توطئه‌ها و ترفند‌های دشمنان در این عرصه را خنثی و با شکست مواجه سازند.

دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد نجف آباد هم در بیانیه شان تاکید کردند که از آنجا که آیین روز قدس یکی از مراسم‌های دندان‌شکن و ابهت‌آفرین جهان اسلام در برابر جهان کفر و الحاد است، ما دانشجویان بسیجی در روز جمعه، ۱۰خرداد۱۳۹۸ همراه با موج خروشان و توفنده امت اسلامی بویژه ملت مسلمان و موحد ایران بالاخص مردم انقلابی استان اصفهان در راهپیمائی دشمن شکن روز قدس شرکت می‌کنیم و از آحاد مردم نیز دعوت بعمل می‌آوریم تا با شرکت در راهپیمایی یوم الله قدس خشم و نفرت خود از کانون‌های ظلم و تجاوز دولت‌های استکباری و تجاوز به حقوق مظلومین و ستمدیدگان را به نمایش گذاشته و با فریاد و خروش انقلابی خود بر سر نظام سلطه و تجاوز، غریو برائت سر دهیم.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان (دفتر تحکیم وحدت) نیز در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس، با آشکارسازی هدف فتنه نوین دشمن در جهان اسلام، همه آحاد کشور را به حضور پرشور در این راهپیمایی دعوت کرد.

در بیانیه این تشکل دانشجویی آمده است: بهم زدن معادله قدرت آمریکا توسط انقلاب شکوهمند ایران اسلامی آغاز راهی پر تلاطم برای آزاد سازی بیت المقدس از دست متجاوزان بود. امروزه جهان اسلام بیش از پیش به برگزاری شکوهمند راهپیمایی روز قدس نیاز دارد، زیرا با خروشان شدن سیل عظیم اراده و انزجار، پایه‌های سست شده رژیم صهیونیستی را درهم شکسته تا زمینه برگزاری نماز جماعت وحدت مسلمانان در بیت المقدس را به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای محیا کرده است.

همچنین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بیانیه روز قدس خود نوشته است: روز قدس روزی است که که باید تمام مسلمانان جهان به پا خیزند و در حمایت از مسلمانان و مظلومان فلسطین مشت محکمی بر دهان مستکبران بکوبند. صهیونیست غاصب باید بداند حکومت اسلامی و بخصوص مردم ایران همواره حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین ادامه داده و تا نابودی این غده سرطانی از پای نمیشینند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام نیز از تمامی مردم انقلابی ایلام به ویژه دانشگاهیان فرهیخته، برای شرکت در مراسم روز جهانی قدس دعوت کرد. در بیانیه دانشجویان بسیجی ایلام آمده: دولت‌های دست نشانده منطقه خلیج فارس، به ویژه حکام عربستان و امارات و بحرین، اگر کوچکترین تعهدی نسبت به مردم مظلوم فلسطین دارند، به جای تلاش‌های شیطانی و پیگیری خط سازش و نیز مقدمه سازی برای به ثمر نشستن معامله به اصلاح قرن، ظرفیت‌ها و امکانات ملت‌های مسلمان منطقه را برای آرمان بلند آزاد سازی قدس شریف هزینه کنند، تا بیش از پیش در محضر خداوند و رسول مکرم اسلام (ص) روسیاه و شرمنده نباشند.

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان هم در بیانیه خود نوشت: ما دانشجویان بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان جنایت اشغالگران و حامیان غربی و عر بی آنان علیه فلسطین مظلوم و قدس شریف را محکوم نموده و درباره طرح موسوم به «معامله قرن» به رژم صهیونیستی، آمریکای جنایتکار و برخی حکام خودفروخته و خائن کشور‌های عربی حامی این طرح ذلت بار هشدار داده و اعلام می‌داریم که یقینا این معامله ننگین هم، دستاوردی جز شکست و روسیاهی برای عاملان و حامیان آن نخواهد داشت.

در عهدی مجدد اعلام می‌داریم که ما دانشجویان بسیجی نه تنها در عرصه‌های فکری و فرهنگی آماده استقرار الگوی امام راحل را دارا می‌باشیم بلکه در عرصه جهاد میدانی نیز مانعی ندیده و امید داریم باردیگر شعله‌های استکبار ستیزی جدی‌تر از قبل در هر گوشه از جهان، از آمریکای لاتین تا آفریقا و غرب آسیا تا شرق عالم توسط دانشجویان بیدار و آزاده جهان دامن اسکتبار را بسوزاند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان در بیانیه جداگانه خود نوشته: آل سعود و کشور‌هایی مانند امارت و بحرین باید بدانند ننگ ابدی را با برقراری روابط دوستانه با رژیم صهیونیستی که بر خلاف صریح دستورات الهی است، برای خود رقم زده اند که موجب نفرت همه امت اسلامی از این سیاست‌های ننگین گشته است. رژیم صهیونیستی نیز باید بداند شمارش معکوس عمر ننگینش آغاز شده است و نابودی سرنوشت محکوم این رژیم پوشالی است و جبهه مقاومت که امروز قدرتمندتر از هر زمان دیگری است دیر یا زود طومار ننگین این رژیم را در هم خواهد پیچید.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان از عموم آزادی خواهان جهان، ملت شریف ایران، خصوصاً مردم شهید پرور و دانشجویان انقلابی استان اصفهان دعوت می کند تا همچون گذشته با بصیرت، حضور فعال و پرشور در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس، مراتب مخالفت خود را با تجاوزات رژیم منحوس صهیونیستی و اشغال قدس شریف در هویت سازی جعلی برای مسجد الاقصی، استمرار محاصره غزه و ترور و کشتار مردم مظلوم فلسطین اعلام نمایند و با حضور قدرتمند خود در این راهپیمائی، پیام روشنی به سهل اندیشان دوستی با شیطان بزرگ بدهند.

در بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد نیز آمده : دشمنان در این گمان به سرمی برند که می‌توانند به کمک کشور‌های منطقه با هراسانیدن مردم دنیا از ایران بر سر تمام ظلم و ستم وکودک کشی این رژیم غاصب صهیونیستی سرپوش گذاشته و تمام جنایات این رژیم اشغالگر را به فراموشی سپرده، اما زهی خیال باطل و لذا روز قدس نماد گذر از گفتمان‌های غرب گرایانه و سکولاریسمی در جهان اسلام به‌حساب می‌آید.