به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از اکسپرس نیوز، دولت اسلام در ادامه تلاش های خود برای خروج از لیست نظارت ویژه و خاکستری گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF تمام گروهها و افرادی که از جماعت الدعوه و جیش محمد حمایت مالی میکنند را نیز در لیست سیاه خود قرار داد.

دولت پاکستان اعلام کرد در راستای برنامه اقدام ملی( عملیات ضد تروریستی) تمام گروه ها و افرادی که به این دو حزب کمک مالی انجام دهند در لیست سیاه قرار گرفته و ممنوع الفعالیت میشوند.

در همین راستا دوازده گروه از جمله الفرقان ترست در کراچی و اداره خدمت خلق در لاهور نیز ممنوع الفعالیت شده و حسابهای بانکی آنها مسدود شد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که سازمان ملل گروه جیش محمد و «مسعود اظهر» سرکرده این گروه را تروریست دانسته بود.

پاکستان در تلاش است تا از لیست خاکستری FATF خارج شده و از این طریق سرمایه گذاران خارجی را برای حضور در خاک خود ترغیب کند.

آمریکا یکی از حامیان قرار گرفتن پاکستان در لیست خاکستری این گروه است و این احتمال نیز وجود دارد که با پیگیری کاخ سفید نام پاکستان در لیست سیاه این گروه قرار بگیرد.

دولت هند مدعی است جیش محمد در جریان حمله تروریستی به کاروان نظامیان هندی که باعث مرگ 44 نفر شد، نقش اصلی را ایفا کرده است و باید تحریم شود.