به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی مدعی شده تصمیم دولت آمریکا برای اعزام یک ناوگروه رزمی به منطقه استقرار فرماندهی مرکزی آمریکا بر اساس اطلاعاتی ارسالی از سوی این رژیم به دولت آمریکا انجام شده است.

پایگاه آکسیوس به نقل از یک مقام رژیم صهیونیستی نوشت قبل از آنکه «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران را تهدید کند، اسرائیل اطلاعاتی درباره طرح ادعایی ایران برای حمله به منافع آمریکا در منطقه خلیج فارس به واشنگتن ارسال کرده است.

بولتون در بیانیه‌ای ستیزه‌جویانه بامداد دوشنبه از اعزام یک ناوگروه رزمی به غرب آسیا خبر داد اما اعلام کرد که کشورش تمایلی برای جنگ با ایران ندارد. این بیانیه چندی پس از آن صادر شده که آمریکا در تلاش‌ خود برای کنار زدن دولت قانونی در ونزوئلا که برخی از آن به نام کودتای نافرجام یاد کرده‌اند، ناکام مانده است. برخی کارشناسان این بیاینه بولتون را تلاش او برای حفظ وجهه دانسته‌اند.

مقام‌های صهیونیستی گفته‌اند یکی از دلایل صدور این بیانیه از سوی بولتون اطلاعاتی بوده که دستگاه‌های اطلاعاتی این رژیم به خصوص موساد تحویل واشنگتن داده‌اند. رژیم صهیونیستی، در اطلاعات ادعایی گفته که ایران قصد حمله به نیروهای آمریکایی در منطقه دارد.

مطابق گزارش آکسیوس، ادعاها درباره طرح ادعایی ایران برای حمله به منافع آمریکا در گفت‌وگوهای دو هفته پیش در کاخ سفید میان یک هیئت اسرائیلی و یک هیئت آمریکایی مطرح شده است.

کارشناسان، از سوی دیگر معتقدند اقدام آمریکا در اعزام ناوگروه به منطقه جزو رویه‌های معمول و متداول ارتش آمریکا است و هدف بیانیه جان بولتون بیشتر انتشار یک پیام برای ارعاب ایرانی‌ها است.

«ایلان گلدن‌برگ» مدیر بخش امنیت خاورمیانه در اندیشکده «مرکز امنیت آمریکایی جدید» در توییتی در این باره نوشت: «اعزام یک ناوگروه به سنتکام، اقدام غیرمعمولی نیست و احتمالا اقدامی عادی بوده که از مدت‌ها قبل برنامه آن چیده شده است. ادبیات آتش‌افروزانه بولتون، غیرمعمولی و تحریک‌آمیز است البته حدس من آن است که این موضوع یک فرصتی برای تلاش به منظور ارعاب ایرانی‌ها است نه چیز بیشتر».