به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه گیلان در اعتراض به اتفاقات اخیر دانشگاه تهران و در دفاع از حدود و شعائر الهی صبح امروز تجمع کردند.

بنابراین گزارش، دانشجویان با در دست داشتن پلاکارد‌هایی مخالف خود را با هنجار شکنی‌های دانشگاه‌های کشور اعلام کردند.

لازم به ذکر است، این تجمع اعتراضی توسط مجمع عدالتخواه دانشگاه گیلان در مسجد این دانشگاه برگزار شد و بیانیه‌ای از سوی این تشکل دانشجویی قرائت شد.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

در روز‌های گذشته شاهد بعضی هنجارشکنی و مقابله با احکام صریح الهی در فضای دانشگاه بودیم، تفاله‌های به یادگار مانده کمونیسم و مارکسیسم، پیروان تفکرات پوچ نیچه و مارکس، همان نوکران مکتب لیبرالیسم و سرسپردگان امریالیسم غرب و به تعبیر صحیح چپ‌های امریکایی، اینبار پارا فراتر گذاشته و همت خود را بر مقابله‌ی با شریعت مقدس گذاشته اند، و چه تلاش مذبوحانه و بی سرانجام و شکست خورده ای، باید به اینان گفت: حضور در هر محیطی مستلزم رعایت قواعد و هنجار‌ها و قوانین آن محیط در ابعاد مختلف است، چگونه است که شما در بدو ورود به دانشگاه متعهد به رعایت قوانین دانشگاه شده اید، ولی امروز صریحا در مقابل آن قوانین می‌ایستید؟! رعایت قواعد پوشش که این امر اتفاقا در دانشگاه‌های شرق و غرب دنیا نیز پذیرفته شده است از موارد تعهد بوده است، اگر معتقد به آن نیستید و خود را ملزم به رعایت نمی‌دانید اشکالی ندارد، اجباری به حضورتان در دانشگاه نیست، و اصلا یک سوال جدی از ایشان، حد یقف آزادی پوشش ادعایی شما تا کجاست؟! آیا تنها در پوشش سر متوقف میشود؟! بعد از آن مطالبه دیگری ایجاد نمیشود؟! به همان دلیلی که آزادی پوشش سر را پذیرفتیم آزادی پوشش اندام دیگر را نباید بپذیریم؟! و اصلا آیا برای نفس ادمی توقفی میتوان متصور بود؟! آیا غوطه ور شدن در لذایذ حیوانی اجازه‌ اندیشیدن در این مسائل به شما می‌دهد؟! بدانند که انقلاب خمینی و کشور همت و باکری و متوسلیان و حججی، تبدیل به ترکیه و امارات نخواهد شد و ما فرزندان امام خامنه‌ای عزیز اجازه هیچ غلطی را مبنی بر تاثیرات ولو اندک در سطح دانشگاه را به آن‌ها نخواهیم داد؛ و آنچه پیشرو و غالب و مایه عزت ما در این چهل سال بوده، تفکر همدانی‌ها و احمدی روشن‌ها و بهشتی‌ها بوده است. ما تا پای جان پای این تفکر ایستاده و خواهیم ایستاد.

ما ایران اسلامی را کشوری پیشرو در عدالت، پیشرو در معنویت، پیشرو در علم و اقتصاد و پیشرو در فرهنگ و تمدن اسلامی میخواهیم و برای آن تلاش میکنیم و خون میدهیم. چنین کشوری را آرزوی ماست و هدف ماست و نه کشوری ناقض با برخی شاخص‌های اصیل و اساسی. هر کشوری ولو با قدرت‌های پوشالی، هر کدام از این شاخص‌ها را نداشته یا برای آن تلاش نکند رو به افول و اضمحلال است. کما آنکه آمریکا و صهیونیسم رو به افول و اضمحلال است به کوری چشم پیروان و دل مردگان داخلی آنها.

انقلاب اسلامی زنده است و روز به روز عمق استراتژیک خود را در قلب کشور‌های جهان باز‌تر میکند. انقلاب خمینی زنده است و فرزندان آن قوی تر، پرشورتر، پرامیدتر از صدر انقلاب به تحقق آرمان‌های آن در تلاشند. فداکاری فرزندان این انقلاب نه تنها در داخل بلکه در خاک کشور‌های دیگر به دفاع از مقاومت و حزب الله و جنودش گوش فلک را پر کرده است. آنگاه عده‌ای که هیچ چارچوب فکری و عقلی صحیحی نداشته و هوا و شهوت خود را خدای خود قرار داده، و توان مدیریت آن را در در ملأ عام ندارند، قصد مواجهه‌ی با چنین تفکرات اصیل و پابرجا مانده‌ای دارند. حرکت آن‌ها در نطفه شکست خورده بود و هست.