به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو از مشهد، مهدی محمدی، مسئول گروه جهادی صراط الحمید دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اعزام این جهادگران به خوزستان خبر داد و گفت: این اعزام درپی اعلام نیاز قرارگاه جهادی شهید قنادپور نسبت به حضور نیرو‌های درمانی در مناطق سیل زده خوزستان صورت گرفت.

محمد با بیان اینکه پس از هماهنگی کانون جهادی صراط الحمید با قرارگاه و تیم‌های ارزیاب، نیرو‌ها اعزام شدند، افزود: علاوه بر پزشک، پرستار و ماما، مقداری دارو به ارزش تقریبی شش میلیون تومان هم ارسال شد و گروه در منطقه، به تیم‌های سیار تقسیم و خدمت رسانی به مردم سیل زده را شروع کردند.

مسئول گروه جهادی صراط الحمید دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در طی مدت پنج روز حضور گروه جهادی اعزامی از کانون جهادی صراط الحمید، چهار هزار ویزیت بیماران و مراقبت‌های ویژه جهت بانوان باردار صورت گرفت.

وی تصریح کرد: محدوده این خدمت رسانی از دهلاویه و تپه‌های الله اکبر گرفته تا بستان، حمیدیه و روستا‌های اطرافشان، امتداد داشت.

محمدی افزود: متاسفانه مردم ساکن در چادر‌های واقع در بیابان به خاطر آلودگی آب و گاهی دیر رسیدن آب آشامیدنی، مبتلا به بیماری‌های گوارشی بودند که در منطقه شیوع داشت.