جواب قاطع واعظی به سخنان غیر مسئولانه روحانی/ برخی از دولت‌ها وقتی ناکارآمد می‌شوند از قانون اساسی ایراد می‌گیرند!

گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو– علیرضا جاویدان؛ روحانی، در ضیافت افطاری که با حضور جمعی از فعالان سیاسی برگزار شده بود؛ سعی می‌کند تا از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند و تلویحا برخی از مشکلات مهم کشور را گردن حدود اختیاراتش بیاندازد: «وقتی از دولت سؤال و مطالبه‌ای می‌شود باید از طرف دیگر بررسی شود که دولت چه مقدار در حوزه‌های مورد سؤال دارای اختیار بوده است به طور مثال اگر در خصوص سیاست خارجی، فرهنگ و یا فضای مجازی از دولت سؤال و مطالبه‌ای می‌شود، باید ببینیم که دولت چقدر در این حوزه‌ها اختیار دارد. باید در حد توان و در حوزه اختیارات رئیس‌جمهور از دولت مطالبه داشت.»

جواب قاطع واعظی به سخنان غیر مسئولانه روحانی/ برخی از دولت‌ها وقتی ناکارآمد می‌شوند از قانون اساسی ایراد می‌گیرند!
این سخنان به قدری غیر مسئولانه و عجیب بود که حتی صدای طرفدارن آقای روحانی را هم در آورد، به عنوان مثال، سایت عصر ایران از حامیان آقای روحانی در گزارشی با عنوان «آقای رییس جمهور تازه فهمیدید اختیار ندارید؟» می‌نویسد: «حسن روحانی در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ حرف‌های دیگری می‌زد.
در آن زمان حرفی از نبود اختیار نبود. تقریبا همه ما سخنرانی‌های پر شور رییس جمهور روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ را به یاد داریم. رییس دولت یازدهم می‌گفت: اگر با رای بالایی دوباره به او اعتماد کنیم، می‌تواند کار‌های بزرگی انجام دهد.
در تمام زمینه‌هایی که روحانی می‌گوید دست بسته است، شعار حل مشکلات را داده بود. به خصوص سیاست خارجی، فرهنگ و فضای مجازی، محور شعار‌های انتخاباتی حسن روحانی بود.
اصلا مردم به خاطر همین شعار‌ها و اینکه «شیخ دیپلمات» به آن‌ها وعده بهتر شدن اوضاع کشور را داد، به حسن روحانی رای دادند. حالا چه شده است که رییس جمهور لب به گلایه باز کرده است؟
امروز انتظارات مردم و مطالبه آن‌ها به خاطر همان شعار‌ها است.
آیا روحانی به عنوان کسی که از روز‌های ابتدایی انقلاب در این کشور نماینده مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی بوده، نمی‌دانست که رییس جمهور در این کشور چه اختیاراتی دارد و چه اختیاراتی ندارد؟
ما از دولت مطالبه داریم و پای این مطالبه خود خواهیم ایستاد حداقل به خاطر اینکه در انتخابات بعدی نامزد‌های انتخابات شعار‌هایی ندهند که برای اجرای آن مجبور باشند کاسه چه کنم چه کنم به دست بگیرند و در آخر بگویند اختیار ندارم.»

در این مدت انتقادات زیادی به صحبت‌های رئیس جمهور وارد شد؛ اما یکی از بهترین آن‌ها مربوط میشود به سخنان قابل تامل محمود واعظی، رئیس دفتر آقای رئیس جمهور!

جواب قاطع واعظی به سخنان غیر مسئولانه روحانی/ برخی از دولت‌ها وقتی ناکارآمد می‌شوند از قانون اساسی ایراد می‌گیرند!
واعظی زمان انتخابات ۹۲ در کسوت نماینده آقای روحانی هنگام مناظره با نماینده آقای جلیلی نکات مهمی را بیان می‌کند که جواب محکم و قاطعی است به صحبت‌های روحانی که شنیدنی است: «برخی از دولت‌ها وقتی با مشکلاتی مواجه و ناکارآمد می‌شوند، به جای اینکه به خودشان برگردند به دنبال این هستند که از قانون اساسی ایراد بگیرند! این اسمش قانون گریزی است!»

ادامه صحبت‌های مهم واعظی را می‌توانید در کلیپ زیر مشاهده نمایید.