به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو،‌ روز نخست بیست و سومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا از صبح امروز (یکشنبه) ۱ اردیبهشت ماه در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه قطر برگزار شد و تیم ملی دو و میدانی ایران به یک مدال طلا و یک نشان نقره با ارزش در ماده پرتاب دیسک و شکستن ۲ رکورد ملی دست یافت.

طلا و نقره به حدادی و شیری رسید

امشب در رقابت پرتابگران دیسک و نامداران آسیا باز هم بام آسیا از آن ایران شد و نمایندگان تیم ملی ایران مدال‌های طلا و نقره را از آن خود کردند. احسان حدادی، قهرمان طلایی کشورمان با اقتدار با رکورد ۶۵.۹۰ متر ضمن شکستن رکورد مسابقات قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی رسید و ششمین مدال طلای خود را از تاریخ رقابت‌های قهرمانی آسیا به کلکسیون افتخاراتش اضافه کرد. حدادی پیش از این نیز با رکورد ۶۵.۳۸ متر رکورددار پرتاب دیسک مسابقات قهرمانی آسیا بود.

بهنام شیری، دیگر پرتابگر خوش آتیه تیم ملی ایران نیز که با انگیزه مضاعفی برای کسب مدال به دوحه آمده بود در نمایشی مقتدرانه پس از حدادی با رکورد ۶۰.۸۹ متر نایب قهرمان شد و به نخستین مدال مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی بزرگسالان رسید.

شوک بزرگ، چهارمی کیهانی!

قهرمان طلایی ۳۰۰۰ متر بازی‌های آسیایی جاکارتا که امید کسب مدال در این ماده بود در عین ناباوری از رسیدن به مدال بازماند. حسین کیهانی در رقابت با دیگر دوندگان این ماده در عین شایستگی با رکورد ۸:۳۶.۴۴ دقیقه به مقام چهارمی رسید. مسلم نیادوست، دیگر نماینده کشورمان در این ماده با زمان ۸:۵۸.۹۵ دقیقه ضمن ارتقای رکورد شخصی به عنوان نهمی رسید.

صعود تفتیان به نیمه نهایی

در جریان برگزاری مسابقات امشب، حسن تفتیان در دور مقدماتی ۱۰۰ متر با زمان ۱۰.۲۶ ثانیه راهی دور نیمه نهایی شد.

پیرجهان رکورد زد و فینالیست شد

مهدی پیرجهان، جوان شایسته و خوش آتیه تیم ملی کشورمان در دور مقدماتی ۴۰۰ متر بامانع با زمان ۵۰.۳۲ ثانیه ضمن شکستن رکورد ملی بزرگسالان ایران با نمایشی غیورانه راهی دور نهایی شد.

توقف فهیمی در نیمه نهایی ۸۰۰ متر

نماینده شایسته کشورمان در دوی ۸۰۰ متر که صبح امروز با ثبت زمان ۱:۵۲.۴۵ دقیقه از دور مقدماتی به مرحله نیمه نهایی راه یافته بود، در رقابتی تنگاتنگ با دیگر دوندگان با زمان ۱:۵۱.۴۸ دقیقه متوقف شد و از راه یابی به مرحله نهایی بازماند.

دستاربندان رکورد زد ولی صعود نکرد

تکتم دستاربندان جوان خوش آتیه دوهای نیمه استقامت بانوان ایران در دور مقدماتی ۸۰۰ متر با زمان ۲:۱۱.۵۰ دقیقه ضمن شکستن رکورد ملی بزرگسالان ایران در دور مقدماتی متوقف شد و از راه یابی به فینال بازماند.

توقف محمودی در مقدماتی

شهلا محمودی نماینده ۴۰۰ متر بامانع بانوان ایران در دور مقدماتی با زمان ۱:۰۰.۰۷ دقیقه متوقف شد و راهی فینال نشد.

نهمی ناصری در ۱۰۰۰۰ متر

تیم ملی دو و میدانی ایران در ماده ۱۰۰۰۰ متر نماینده جوان خود را راهی مسابقه کرد. جلیل ناصری دونده با انگیزه کشورمان در این رقابت با زمان ۳۰:۰۶.۱۶ دقیقه ضمن ارتقای رکورد شخصی خود به مقام نهمی رسید.

به این ترتیب تیم ملی دو و میدانی ایران روز نخست بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را با کسب یک مدال طلا و یک نشان نقره و شکستن ۲ رکورد ملی به پایان رساند.