به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حزب‌الله لبنان بامداد سه‌شنبه طی بیانیه‌ای اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منازل فلسطینیان در قدس را محکوم کرد.

در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است: برخی کشورهای عربی خلیج فارس همچنان به هروله خود در راستای افزایش گام‌های عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهند و از هر فرصتی برای کسب رضایت آن بهره می‌برند. این رژیم‌ها به خصوص رژیم بحرین به برگزاری کنفرانس اقتصادی شکست خورده چندی پیش اکتفا نکرده بلکه وزیر خارجه این رژیم با همتای صهیونیست خود دیدار و پس از آن یک هیئت رسانه‌ای به قدس اشغالی سفر کرده و با نخست وزیر دشمن دیدار کردند. این علاوه بر دیدارهای متعددی است که میان مقامات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و صهیونیست‌ها صورت گرفته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «حزب‌الله تمامی این گام‌ها علیه موضوع فلسطین و قدس شریف را محکوم کرده و رد می‌کند و معتقد است که این گام‌ها پوشش سیاسی و رسانه‌ای برای جنایت اشغالگران علیه شهروندان قدس را فراهم می‌کند که آخرین آنها بامداد روز دوشنبه انجام شد به گونه‌ای که بیل‌های مکانیکی اشغالگران صهیونیست ساختمان‌هایی را ویران کردند که پناهگان ده‌ها خانواده فلسطینی در حی وادی الحمص در جنوب قدس اشغالی بود.»

حزب‌الله این عملیات را جنایت جنگی می‌داند که در راستای طرح هدفمند اسرائیل برای بیرون راندن فلسطینیان از سرزمینشان و توسعه شهرک سازی صورت می‌گیرد.

حزب‌الله معتقد است که ملت صابر و مجاهد فلسطینی عزم و اراده کافی برای مقابله با تمامی شکل‌های دشمنی اسرائیل و ساخت آینده روشن خود را دارد و از سازمان‌های بین‌المللی و انسانی نیز می‌خواهد که در کنار ملت مظلوم فلسطین قرار گرفته و تمامی ملت‌های عربی و اسلامی را نیز فرا می‌خواند که به وظایفشان در قبال فلسطین عمل کنند.

رژیم صهیونیستی صبح دوشنبه تخریب حدود 100 واحد مسکونی متعلق به فلسطینی‌ها در منطقه «وادی‌الحمص» در شهر «صور باهر» در جنوب شرق قدس اشغالی را آغاز کرد.

به گفته مقامات فلسطینی این اقدام بزرگترین عملیات تخریب از سال 1967 تاکنون است و قرار است این تخریب‌ها 225 واحد مسکونی دیگر را نیز شامل شود.

منطقه وادی‌الحمص که تحت کنترل تشکیلات خودگردان قرار دارد ماه گذشته نیز شاهد درگیری میان نظامیان رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی بود که طی آن ده‌ها فلسطینی زخمی شدند.

«عدنان غیث» استاندار قدس در این زمینه گفت: «تخریب منازل در منطقه وادی‌الحمص به معنای واقعی کلمه جنایت جنگی است و رژیم اشغالگر به بهانه نزدیک بودن این منازل به دیوار حائل آن‌ها را تخریب می‌کند.»