خبرهایی از باز شدن قفل ارز دانشجویی تا آغاز دوره‌های طرح ولایت دانشجویی!

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد، برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.

ثبت نام طرح ولایت دانشجویی تا ۱۰ خرداد تمدید شد

مسئول بیست و چهارمین دوره طرح ولایت دانشجویی گفت: مهلت ثبت نام شرکت در این دوره تا ۱۰ خرداد تمدید شد.

حجت الاسلام حکمت، مسئول بیست و چهارمین دوره طرح ولایت دانشجویی، از تمدید ثبت نام این دوره خبر داد و گفت: پیش ثبت نام بیست و چهارمین طرح ولایت دانشجویی از ۳۰ فروردین آغاز شد که تا اول خرداد مهلت ثبت نام آن بود و به دلیل استقبال روز‌های اخیر دانشجویان تا ۱۰ خرداد تمدید شد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۸۰۰۰ دانشجو برای شرکت در این دوره ثبت نام کردند.

سازمان امور دانشجویان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ثبت نام ارز دانشجویی برای شش ماهه اول ۱۳۹۸ از امروز ۲۹ اردیبهشت از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز می‌شود.

بر اساس این گزارش، روند و ضوابط پرداخت ارز براساس بخشنامه‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) صورت می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد پیرامون اتفاقاتی که در دانشگاه علوم تحقیقات رخ داد و حضور دی جی گوران در این دانشگاه گفت: بعد از این ماجرا مسئول دانشچویی و فرهنگی دانشگاه علوم تحقیقات تذکر گرفت!

رضا نصیری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد، در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پیرامون اتفاقاتی که در دانشگاه علوم تحقیقات رخ داد و حضور دی جی گوران در این دانشگاه گفت: برنامه‌ای که حواشی داشت در واقع اختتامیه یک المپیاد ورزشی درون واحدی بوده است و در خصوص دعوت از فردی که به عنوان شومن حضور پیدا کرده بی دقتی شده. در واقع آن فرد برای اجرای برنامه در دانشگاه توجیه لازم را نداشته است به همین دلیل متاسفانه حرکاتی خلاف شئون دانشگاه در آن مراسم مطرح شده است.

ثبت نام یازدهمین دوره طرح تسهیلات قرض الحسنه اسکان دانشجویان دانشگاه شریف آغاز و تا ۱۴ خرداد ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، در این دوره تسهیلاتی با سقف ۳۰ میلیون تومان با شرایط اعلام شده به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانشجویان سایر مقاطع که ساکن خوابگاه‌های دانشجویی هستند، پرداخت می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی برای نیمسال اول ۹۹-۹۸ از ۱۸ خردادماه خبر داد.

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری دستورالعمل آغاز روند اجرایی نقل و انتقالات دانشجویی برای نیمسال اول ۹۹-۹۸ را به رؤسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه ابلاغ کرد.

کلانتری در این دستورالعمل آورده است: ثبت درخواست‌های نقل و انتقالات دانشجویی از تاریخ ۹۸/۳/۱۸ تا ۹۸/۴/۱۸ از طریق سامانه منادا به آدرس www.monada.iau.ir انجام می‌شود.

مسئول اجرایی طرح ساماندهی و توسعه دانشگاه تهران در خصوص توقف این طرح گفت: هنوز مصوبه شورای عالی شهرسازی به دانشگاه ابلاغ نشده که بدانیم آیا مصوبه آن‌ها مبنی بر توقف طرح است یا خیر.

محقر، مسئول اجرایی طرح توسعه دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص توقف طرح توسعه دانشگاه گفت: مصوبه شورای عالی شهرسازی هنوز به دست ما نرسیده و فقط می‌دانیم که طبق این مصوبه طرح متوقف شده است.

وی افزود: در جلسه بررسی برداشت ما این بود که اتفاق خاصی برای طرح نیفتاده و فقط توصیه شده که کمیسیون ماده ۵ سرعت بررسی را افزایش دهد.

اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه تهران ۲۱ مرداد تا ۴ شهریور در مناطق محروم استان خراسان شمالی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هفدهمین اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه تهران ۲۱ مرداد تا ۴ شهریور در مناطق محروم استان خراسان شمالی دهستان شیرین سو برگزار می‌شود.