به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های منطقه سیستان در نامه‌ای خطاب به امام جمعه زابل حمایت خود را از مواضع انقلابی و پشتیبانی از مطالبات دانشجویان و جوانان اعلام کردند.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب حجت‌الاسلام حاج علی اکبر کیخا

امام جمعه محترم شهرستان زابل

ضمن عرض سلام و ادب و تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، همانطور که میدانید این روز‌ها سیستان گرچه گریبانگیر طوفان‌های ویرانگری قرار دارد که نفس را از مردم گرفته لکن نفس مطالبه‌گری و ایجاد حس مسئولیت در سیستان زنده شد و امروز با شور مضاعف می‌تپد.

جوانان سیستانی در سراسر کشور و تشکل‌های مختلف دانشجویی تمام تلاش خود را در این قضیه به کار گرفتند و نتیجه مطالبه‌گری‌ها شد زنده شدن تلاش و انگیزه حل مشکلات از طریق صحیح و منطقی در بین مردم که نمونه آن در فضای سیستان کاملاً مشهود است. اما بدون شک آن چیزی که دانشجویان را از حالت سکون به حالت پویا درآورد مواضع انقلابی و حمایت‌های جنابعالی بود که این امر میسر شد و الحمدالله امروز دانشگاه‌های منطقه سیستان به لحاظ همراه بودن در حل مشکلات اجتماعی مردم پیشتاز در استان هستند.

حضور مستمر جنابعالی در مراسمات و مناسبات دانشگاهی و در جمع جوانان، تشکیل تیم مشاوره دانشجویی، حضور در خوابگاه‌های دانشجویی، ایجاد ارتباط بدون دغدغه و همراه با نقد‌های متقابل فعالین دانشجویی در قالب‌های مختلف، فرصت حضور حداقل ماهی یک بار دانشجویان در تریبون مقدس نماز جمعه، حضور بین جهادگران و همه و همه مهمترین ایجاد این حس مطالبه‌گری در بین دانشجویان بود که ان‌شاءالله ادامه پیدا کند.

ما جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های منطقه سیستان تشکر و قدردانی خود را از مواضع انقلابی و حمایت‌های جنابعالی که بدون شک در راستای اهداف عالیه انقلاب اسلامی و منویات رهبر معظم انقلاب است اعلام می‌داریم و توفیقات روزافزون شما را در کسوت امامت جمعه شهرستان زابل از درگاه خداوند سبحان مسئلت می‌نماییم.

بسیج دانشجویی دانشگاه زابل
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه زابل
جامعه اسلامی دانشگاه زابل
انجمن اسلامی دانشگاه زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل
جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل
بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی زابل
بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی فرخی سیستانی زابل
کانون محیط زیست دانشگاه زابل
کانون گردشگری دانشگاه زابل
کانون کارآفرینی دانشگاه زابل