به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو از بجنورد، امیر عباس محمدکوشکی، دانشجوی دانشگاه فنی و مهندسی اسفراین، عنوان برترین پژوهشگر خاورمیانه را از آن خود کرد. این دانشجو متولد سال ۱۳۷۷ و مدیرعامل و بنیان گذار شرکت صحت سگال است که تاکنون حدود ۳۰ اختراع از خود به ثبت رسانده است.

محمد کوشکی در این خصوص در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت: در جشنواره معرفی پژوهشگر برتر در منطقه خاورمیانه که امسال در دانشگاه آیدین ترکیه برگزار شد، عنوان پژوهشگر برتر را بدست آوردم.

این دانشجوی نخبه ادامه داد: در این جشنواره هر دانشجو بر اساس رزومه ای که به دبیرخانه جشنواره ارسال می کند، ابتدا ارزیابی می شود و در صورت قبولی در این مرحله می‌تواند ایده‌ای را ارائه دهد و در نهایت طرحی که فناوری و خلاقیتش بیشتر باشد، به عنوان ایده برتر شناخته خواهد شد.

وی افزود: در این جشنواره که تعداد زیادی از دانشجویان خاورمیانه حضور دارند، فرد باید مقاله‌ای تحقیقاتی و البته کاربردی ارائه دهد تا مورد داوری قرار بگیرد. مقاله برگزیده این دوره نیز با عنوان تجاری سازی موفق و یا آکواریوم ایده پردازی شناخته می‌شود.

کوشکی در پایان گفت: در این جشنواره بیش از هزار نفر از دوازده کشور حضور داشتند. دبیرخانه اصلی این جشنواره نیز در استرالیا قرار دارد.