به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فرزاد حاتمی «دبیر کنفرانس بین‌المللی پل» گفت: پس از برگزاری چهار کنفرانس تخصصی موفق بین المللی در خصوص مهندسی پل، پنجمین دوره این کنفرانس ۲۶ الی ۲۷ شهریورماه سال جاری با مشارکت ارگان‌ها مختلف در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

حاتمی ادامه داد: این کنفرانس با موضوعات، استاندارد‌ها و آئین نامه‌های بارگذاری، طراحی و اثر زلزله بر پل‌ها، روش‌های تحلیل و طراحی انواع پل‌ها، ارزیابی آسیب پذیری پل‌ها در شرایط وقوع زلزله، تجهیزات آسیب شناسی و بازرسی فنی، معیار‌های مجاز بهره برداری باتوجه به استاندارد‌های معتبر، روش‌های ارزیابی ایمنی، سطوح عملکرد و قابلیت اطمینان پل‌ها انواع روش‌های تعمیر، تقویت و نگهداری راه، باند، پل و ابنیة فنی، سیستم‌های مدیریت پل‌ها، پایش سلامت پل‌ها و ابنیه فنی مربوطه، سطوح عملکرد و معیار‌های بهسازی راه، بند و پل، مطالعات ژئوتکنیکی پل‌ها مطالعات هیدرولیکی و هیدرولوژی پل‌ها برگزار می‌شود.

دبیر کنفرانس بین‌المللی پل اظهار داشت: همچنین در این کنفرانس سه کارگاه تخصصی در زمینه‌های، استاندارد‌ها و آئین نامه‌های ملی و بین المللی در زمینه طراحی و بهسازی پل‌ها، پایش سلامت و ابنیه فنی، روش‌های تعمیر، تقویت و بهسازی لرزه‌ای پل‌ها و ابنیه فنی ملاحظات طرح و اجرای هیدرولیک و هیدرولوژی پل‌ها برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در کنفرانس بین المللی پل علاوه بر متخصصان داخلی، جمعی از اساتید و متخصصان با سابقه از کشور‌های مختلف به ارائه مقاله می‌پردازند.

گفتنی است؛ متقاضیان جهت اخذ اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت کنفرانس به نشانی http://ibc.aut.ac.ir مراجعه و یا با شماره ۶۴۵۴۵۵۳۷ تماس گیرند.