در زمان اضطراری و جنگ اقتصادی وقت تفکیک وزارتخانه بازرگانی نیست/ چرا مجددا درصدد مطرح کردن این پیشنهاد هستند؟!

سید تقی کبیری عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو با اشاره به پیشنهاد تفکیک وزارت صمت از وزارت بازرگانی اظهار داشت: مهمترین دلیل مخالفتم این است که حداقل الان زمان تفکیک وزارت خانه نیست چرا که اکنون در یک زمان اضطراری جنگ اقتصادی و تحریم قرار داریم.

وی ادامه داد: طبیعی است در چنین شرایطی نه فقط بحث وزارت صمت بلکه اگر وارد تفکیک هر وزارت خانه دیگری بشویم حداقل یکی دو سال دولت را مشغول و هزینه‌های مضاعفی را به آن تحمیل خواهد کرد. همین حالا که وزیر مشخصی در راس این وزارت خانه وجود دارد شاهد نابسامانی‌ها در این وزارت خانه هستیم که این نابه‌سامانی‌ها را در ثبت سفارشات و بی حساب و کتابی‌ها در بسیاری از کالا‌های ترخیصی در گمرکات مشاهده می‌کنیم.

کبیری تصریح کرد: بنابراین اگر هم قرار باشد موضوع تفکیک وزارت خانه مطرح شود باید در یک فضای مناسب و آرام دیگری آن را مطرح کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: چرا دولت در این وضعیت اضطراری به دنبال تفکیک وزارتخانه است. تاکنون دو بار این پیشنهاد به صحن آمده و رای نیاورده، نمی‌دانم چرا مجددا با مطرح کردن آن وقت دولت و مجلس را به آن مشغول می‌کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به نظرم به جای این که آقایان مجددا به فکر مطرح کردن این پیشنهاد باشند به دنبال حل مشکلات کنونی وزارت خانه باشند چرا که به نظر می‌رسد این بار نیز این پیشنهاد در صحن رای نیاورد و صرفا با مطرح کردن آن وقت مجلس و دولت را گرفته و چالش‌ها را بیشتر میکنند.