به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، روابط عمومی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در بیانی‌های با گرامیداشت یوم الله سوم خرداد ماه، سالروز استقامت و پایداری، فتح خرمشهر را در حقیقت پرچم و بیرق پر افتخار امت شهید پرور ایران اسلامی در برابر اردوگاه کفر و نفاق و ظلمت استکبار جهانی دانست.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
بار دیگر یوم الله سوم خرداد، روز فتح خرمشهر، روز مقاومت و پایداری، روز شکوه و عزت و حماسه فرا می‌رسد و همگان را به تفکر و تدبر در این فتح عظیم که دست قدرت خداوند تبارک و تعالی در آن به وضوح عیان گردیده است فرا می‌خواند.

فتح خرمشهر، نه فتح خاک که فتح ارزش‌هایی والا و انسان ساز است.

فتح خرمشهر، نماد عزت، سربلندی و شکوه تفکر بسیجی و انقلابی است.

فتح خرمشهر، در حقیقت پرچم و بیرق پر افتخار امت شهید پرور ایران اسلامی در برابر اردوگاه کفر و نفاق و ظلمت استکبار جهانی است.

فتح خرمشهر، روایت معجزه آسای شهیدانی است که با اقتدا به امام شهیدان، عظمت و اعتلای کلمه حق را فریاد کردند و عذاب ذلت و خفت را به استکبار جهانی و دنباله روهایش چشاندند و امروز دلباختگان فرهنگ انسان ساز شهادت در جبهه‌های دیگری با همان شور و رشادت روز‌های خون و خاک و آتش حماسه آفرینی می‌کنند.

آری! امروز یادگاران آن دوران، در سنگر نبرد خدمت رسانی، جهاد فرهنگی و جهاد اقتصادی همچنان بیرق استقامت و پایداری را بر دوش می‌کشند و شعار «ما می‌توانیم» را به منصه ظهور می‌رسانند.

امروز به معنای واقعی کلمه، فرهنگ جهاد و شهادت، فرهنگ استقامت و پایداری، فرهنگ دفاع و نبرد همه جانبه و در یک کلام فرهنگ عاشورایی و تفکر بسیجی در عرصه‌های مختلف، اعم از عرصه‌های علمی، دفاعی، اقتصادی و خدمت رسانی، توانایی خود را به رخ جهانیان کشیده است.

رزمندگان امروز، مجاهدان جبهه رونق تولید، سنگر فرهنگ و خدمت در همه عرصه‌هایی هستند که حضور نجات بخش آنان را می‌طلبد. حضوری پر شور و حماسی که دوست و دشمن را به تعجب و حیرت وا داشته است. دوستان را امیدوار و شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و اذنابش را درمانده و خوار و ذلیل کرده است.

در همین راستا پاسداران و بسیجیان و همه سربازان جان بر کف سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ضمن بزرگداشت یوم الله سوم خرداد، روز استقامت و پایداری و سالروز فتح خرمشهر و تبریک این فتح عظیم به آحاد ملت حماسه آفرین ایران اسلامی، همگان را به تاملی دوباره در ابعاد مختلف پیدا و پنهان این فتح عظیم فرا خوانده و بار دیگر عامل اصلی این فتح سرنوشت ساز را که همانا تبعیت خالصانه و بصیرت مندانه از، ولی فقیه زمان بود، یاد آوری می‌نماید.

رزمندگان همیشه پیروز سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، رجاء واثق دارند که امروز هم کلید حل همه مشکلات جامعه، عمل به فرامین و راهبرد‌های نجات بخش مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مد ظله العالی می‌باشد و جز این، راه برون رفتی از مشکلات اقتصادی معیشتی فرهنگی و … متصور نیست.

امروز هم مصداق کاملی از همان رشادت و حماسه‌ای که فتح خرمشهر را آفرید، با حضور خودجوش و مردمی رزمندگان، بسیجیان، علما و روحانیون و همه نیرو‌های مسلح جان برکف اعم از سپاه و ارتش و بسیج و گروه‌های جهادی مردمی در مناطق سیل زده کشور رقم خورده و شور خدمت رسانی به هموطنان سیل زده همچنان ادامه دارد و اقتدار و شور و شوقی با همان ابعاد سوم خرداد و فتح خرمشهر را در برابر چشمان جهانیان قرار داد.

اول و آخر کلام فرمایش ماندگار و ارزشمند امام راحل عظیم الشان است که در سخنی الهی فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد»

والسلام علی من اتبع الهدی