عکس خوب نیست/ دانشگاه آزاد اردبیل دوره‌های تربیت تکنسین دارو برگزار می‌کندبه گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، اسحاق رسولی، رئیس دانشگاه آزاد اردبیل در نشست مشترک با هیات مدیره انجمن داروسازان اردبیل، از برگزاری کارگاه نسخه پیچی با ارائه گواهینامه از سوی انجمن داروسازان خبر داد و گفت: این کارگاه به منظور کسب مهارت و دریافت گواهینامه مهارتی برای اشتغال در مراکز درمانی برگزار می‌شود.

رسولی گفت: تربیت نیرو‌های متخصص در حوزه دارو، تولید دارو و فعالیت‌های دانش‌بنیان از جمله اهداف و برنامه‌هایی است که دانشگاه آزاد اسلامی و انجمن داروسازان شعبه استان اردبیل دنبال کرده و تفاهم‌نامه‌ای در این خصوص منعقد می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اردبیل با تأکید بر شعار یک تخصص یک مهارت برای دانشجویان ادامه داد: تلاش ما بر این است که با برگزاری کارگاه‌های تخصصی برای رشته‌های مختلف و اعطای مدرک معتبر، دانشجویان بتوانند ضمن اخذ مدرک دانش‌آموختگی رشته مربوطه، به یک مهارت فنی نیز مسلح شده و در حین تحصیل یا بعد از دانش‌آموختگی بتوانند جذب بازار کار شوند.

وی بر اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان تأکید کرد و افزود: در این زمینه برنامه‌های مختلف از جمله برگزاری کارگاه‌های تخصصی کسب مهارت، اجباری کردن درس اختیاری کارآفرینی برای همه دانشجویان و راه‌اندازی شرکت تعاونی دانشجویان و دانش‌آموختگان در دستور کار است.

رسولی بیان کرد: حضور و فعالیت ۴ مرکز تحقیقاتی برای انجام پژوهش‌های مسأله‌محور، واحد‌های رشد و فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، این فرصت را برای علاقه‌مندان فراهم ساخته تا ایده‌های خود را در این دانشگاه تا مرحله تولید و تجاری‌سازی پیش ببرند.
داور درخشان، رئیس انجمن داروسازان شعبه اردبیل نیز گفت: برای توانمندسازی داروخانه‌ها تاکنون ۶ دوره نسخه‌پیچی برگزار شده و انجمن آمادگی تربیت افراد با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل را دارد.

وی اظهار کرد: انجمن داروسازان کشور از ۸۰ سال قبل فعالیت خود را آغاز کرده و بالای ۴۰ شعبه فعال در سطح کشور دارد.