به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، امیر دریادار حسین خانزادی در نشست طلایه‌داران هدایت در سبزوار با اشاره به جنگ روانی و اقتصاد آمریکا، اظهار کرد: دشمن در این جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران همگرایی ملی را نشانه رفته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه جنگ اقتصادی عرصه وسیعی دارد که چهره اصلی دشمن نمایان نیست ادامه داد: باید با انسجام و وحدت ملی نقشه دشمن را مأیوس کنیم. امروز هجوم دشمن از بعد نظامی به شکل سیاسی فرهنگی و اقتصادی تغییریافته و تشخیص جبهه درگیری برای مردم آسان نیست.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب افزود: مقام معظم رهبری در این نقشه راه تأکید بر استفاده از ظرفیت جوانان دارد بنابراین سکان اقتدار در دریاها و احیای تمدن دریایی ایران با بهره‌مندی از نسل جوان در دستور کار قرار دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه بیانه گام دوم انقلاب تمدن سازی است، گفت: به برکت انقلاب، جمهوری اسلامی تنها کشوری است که در برابر دشمن ایستاده و پنجه در پنجه استکبار انداخته و سینه سپر کرده است و به خواسته دشمن پاسخ منفی می‌دهد.

خانزادی بیان کرد: جمهوری اسلامی به برکت انقلاب در عرصه بین‌المللی آمریکا را آماج حملات خود قرار داده است که این اقدام تحسین دیگر کشورها را در پی داشته است.

وی با اشاره به اهمیت راهبردی منطقه خلیج‌فارس و تنگه هرمز، تأکید کرد: این منطقه به لحاظ منابع انرژی مهم و حیاتی برای کشورهای دنیاست و روزانه ۱۷ میلیون بشکه نفت از این منطقه صادر می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: باید احترام متقابل در مجموعه جامعه جهانی نسبت به منافع متقابل در خلیج‌فارس وجود داشته باشد. در صورتی‌که منفعت آمریکا و کشورهای دیگر به صادرات نفت این منطقه است منفعت جمهوری اسلامی نیز بر صادرات و جابه‌جایی نفت خود است.

خانزادی بیان کرد: برخی کشورهای منطقه برای تداوم حکومت خود از ظرفیت استکبار جهانی به‌عنوان مکمل قدرت استفاده می‌کنند و آن‌ها را در کنار خود قرار می‌دهند که این امر در انسجام و ثبات کشورهای منطقه تأثیر منفی می‌گذارد.