به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو از بجنورد، حجت الاسلام یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، ظهر امروز در دیدار جمعی از دانشجویان بسیجی گفت: بسیج دانشجویی این فرصت را به جوانان می‌دهد تا استعداد‌های خود را شکوفا کنند و این جوانان باید بار کشور را بر دوش کشند.

یعقوبی ادامه داد: نسل جوان امروز بصیرت‌مند و پرانرژی است. جوانان امید، ابتکار و انرژی دارند و این ویژگی‌ها باید هدایت شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی استفاده از تجربیات بزرگان را لازمه‌ی موفقیت جوانان دانست و خاطرنشان کرد: چابکی جوان و تجربه پیر، جدای از هم کارآمدی ندارد.

وی افزود: اینک دشمن می‌داند ما به سوی علم حرکت کرده ایم و نمی‌تواند جلوی ما را بگیرد، لذا سعی دارد سرعت گیر نصب کند از این رو جوانان پژوهش و علم را جدی بگیرند و در کنار آن به معنویت توجه ویژه‌ای کنند.

یعقوبی با اشاره به مطالبه گری دانشجویان از وزیر کشور در دانشگاه آزاد بجنورد گفت: مطالبه گری خوب است، اما گاهی این مطالبه به کسانی که دنبال سوژه هستند، سوژه می‌دهد لذا مراقب باشید که به آن‌ها سوژه ندهید.

امام جمعه بجنورد ابداع روش‌های جدید مطالبه گری را لازم دانست و تصریح کرد: شما باید حرفتان را بزنید، اما با نرمی زیرا اگر روش غلط باشد ممکن است اصل حرفتان تحت الشعاع قرار بگیرد.