به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، امیر دریادار حمزه‌علی کاویانی امروز در برگزاری دوران معارف جنگ در مرکز آموزش شهدای دریایی سیرجان، نهادینه شدن معنویت دفاع مقدس، انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان و ایجاد روحیه شجاعت و ایثارگری را از اهداف این گردهمایی برشمرد.

جانشین هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش گفت: دشمنان آمده بودند نظام اسلامی را ساقط کنند، اما جوانان ما با شجاعت و ایثار و رشادت حتی یک وجب خاک از کشور را به بیگانه ندادند و امروز هم به برکت خون آنان مقابل دشمنان استکباری ایستاده‌ایم و اقتدار خود را به دست آورده‌ایم.

وی افزود: با تقدیم ۲۰۰ هزار شهید، ۶۵۰ هزار جانباز و ایثارگر و بیش از ۴۰ هزار آزاده که تقدیم انقلاب اسلامی کردیم به عزت و اقتدار رسیدیم و این‌ها سند پایمردی و مقاومت جوانان و فرزندان همین مرزو بوم هستند که امروز به برکت خون همین شهدا و به اقتدار کامل در دفاع از کشور ملت و نظام دست یافتیم و دشمنان در مقابل توان دفاعی ما عاجز ماندند.

کاویانی گفت: افتخار می‌کنیم در کشور و نظامی زندگی می‌کنیم که به برکت خون شهدا مقتدریم و نیرو‌های مسلح کشور از توانمندی بسیار بالایی برخوردار هستند و ما امروز در شمال اقیانوس هند برای دفاع از منافع و منبع جمهوری اسلامی حضور مقتدرانه داریم، در تنگه هرمز با سپاه پاسداران و نیرو‌های مسلح دست در دست هم گذاشته‌ایم و زنجیره دفاعی محکمی را ایجاد کردیم و ملت ما و جهان آثار این اقتدار را می‌بینند.

جانشین هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: ما امروز دشمن را متناسب با هر نوع تهدیدی پاسخگو هستیم، زنجیره دفاعی کامل زیر سطحی، سطحی، اثر سطحی و هوایی ایجاد کردیم و توانمندی ما به گونه‌ای است که با هر نوع تهدید دشمن اقتدار داریم موشک انداز، مین، توپخانه، انواع سلاح‌ها و مهمات کالیبر ریز، متوسط و درشت و تجهیزات کامل مورد نیاز و متناسب با دفاع و حفاظت از کشور و نظام را داریم.

وی گفت: اگر روزی برای تهیه سیم خاردار دچار مشکل بودیم، اما امروز انواع تجهیزات متناسب با نیاز عملیاتی را خودمان تولید و انبوه‌سازی داریم و از این اقتدار و خودکفایی افتخار می‌کنیم.