به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، کمیته برنامه ریزی شهرداری قدس اشغالی با دو طرح جدید برای ساخت شهرک‌های صهیونیست موافقت کرده است.

کانال هفتم تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد اسرائیل با ساخت هزار واحد مسکونی جدید در شهرک‌های قدس موافقت کرد. این رسانه افزود یک مجتمع شهرک نشینی جدید در بخش شمالی محله شهرک نشینی جفعات مشفاه ساخته می شود که شامل 706 واحد مسکونی و ساختمان های تجاری و بازار و مناطق خرید برای شهرک نشینان می‌شود.

بر اساس طرح دیگری، ساختمانی در خیابان پنجم محله ای در شمال قدس تخریب می شود و به جای آن چهار مجتمع جدید متشکل از 13، 14 و 15 طبقه شامل 235 واحد مسکونی ساخته خواهد شد.

تهدید گروه‌های صهیونیستی به اشغال مسجدالاقصی در 28 رمضان

خبر دیگر اینکه گروه‌های صهیونیستی تندرو موسوم به گروه‌های هیکل ادعایی تهدید به حمله گسترده به مسجدالاقصی در بیست و هشتم ماه مبارک رمضان کردند. این گروه‌ها از تصمیم خود برای نادیده گرفتن تصمیم پلیس رژیم صهیونیستی مبنی بر ممنوعیت حملهبه مسجدالاقصی از سوی شهرک نشینان در بیست و هشتم ماه رمضان و عملی کردن اقدام خود در حمله به مسجدالاقصی خبر دادند. گروه‌های هیکل تهدید کرده‌ اند که هزاران نفر را برای حمله به مسجدالاقصی جمع خواهند کرد.

یکی از اعضای این گروه صهیونیستی افراطی گفته است شهرک نشینان برای جنگ برای ورود به مسجدالاقصی در آن روز(بیست و هشتم رمضان) آماده هستند.

گروه‌های هیکل ادعایی از تصمیم خود برای ارتباط با اعضای کنست(پارلمان) با هدف فشار بر بنیامین نتانیاهو برای اینکه به آنها اجازه ورود به مسجدالاقصی را در روز بیست و هشتم رمضان بدهد، خبر داده‌ اند.

رژیم صهیونیستی معمولا مسجدالاقصی را در دهه آخر ماه مبارک رمضان هر سال به روی گروه‌های صهیونیستی به سبب سرازیر شدن جمعیت انبوه مسلمانان روزه‌دار در آن تاریخ به این مکان مقدس می‌بندد.

انتهای پیام/