به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سومین کنگره بین المللی زیست پزشکی، به عنوان پرمخاطب‌ترین کنگره بین المللی پزشکی در ایران، برای اولین بار، با همکاری ۴ مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی داخلی، ۸ مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی بین المللی و با حمایت ۱۰۰ مرکز تحقیقاتی و بیمارستانی، ۱۹ آبان ماه سال ۹۸ به مدت ۸ روز برگزار می‌شود.

این رویداد فرصتی است برای آشنایی با اساتید برتر دنیا و شناسایی نخبگان علمی در رشته پزشکی و زیست شناسی، آشنایی با جدیدترین پژوهش‌های حوزه پزشکی و زیست شناسی، از علوم پایه تا علوم بالینی و محلی است برای ارائه و آشنایی با جدیدترین ایده‌های فناورانه در حوزه علوم پزشکی نوین.

محور‌های اصلی سومین کنگره بین‌المللی زیست پزشکی شامل تغذیه و سلامت، نانو زیست فناوری پزشکی، میکروب شناسی و بیماری‌های عفونی، مهندسی بافت و سلول‌های بنیادی و محور‌های فرعی شامل زیبایی (چالش‌ها و چشم اندازها)، متابولیسم و بیماری‌های متابولیکی، روانشناسی بالینی، علوم اعصاب شناختی، ویروس شناسی پزشکی، داروسازی و … هستند.

گفتنی است، در این رویداد تندیس ملی و بین‌المللی پژوهشگر برتر علوم پزشکی از نظر داوران به برترین ارائه دهندگان سخنرانی کوتاه و پوستر اهدا خواهد شد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این کنفرانس می‌توانند به نشانی www.icbcongress.com مراجعه کنند.