به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، کمیته سازماندهی تظاهرات در یمن سه‌شنبه شب فراخوانی را برای شرکت مردم این کشور به مناسب روز جهانی قدس صادر کرد.

در این فراخوان از مردم یمن خواسته شده تا در تظاهرات روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان،‌حضور گسترده داشته باشد.

به گزارش المسیره، کمیته مزبور در فراخوان خود اعلام کرد که شعار امسال روز جهانی قدس «نه به معامله قرن» است.

«معامله قرن» به طرحی گفته می‌شود که دونالد ترامپ از آغاز دوره ریاست جمهوری‌اش برای به اصلاح حل منازعه رژیم صهیونیستی و فلسطینیان وعده داده بود و تقریبا هیچ جزئیاتی از آن منتشر نشده است. با این حال و بنابر گزارش‌های غیررسمی، در کنفرانسی که قرار است آمریکا حدود یک ماه دیگر در بحرین برگزار کند، از بخش‌های اقتصادی این طرح رونمایی خواهد شد.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنرانی روز شنبه گذشته خود از گروه‌هایی که در بحرین به مخالفت با این طرح پرداخته‌اند، تمجید کرد و گفت: «همه ما برای مقابله با این طرح، که به دنبال از بین بردن مسأله فلسطین است مسئولیم».

مردم یمن هر ساله با حضور باشکوه د راهپیمایی حمایت از قدس و مسجد الاقصی ضمن سردادن شعارهایی مانند لبیک یا قدس، جنایات رژیم صهیونیستی و آمریکا را محکوم می‌کنند.

روز جهانی قدس مناسبتی جهانی است که از یک سال پس از انقلاب ایران، در آخرین جمعه ماه رمضان و در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود.