گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو؛ * شاید نام عملیات «پنجه عقاب» برای ما ناآشنا باشد؛ اما بسیاری از تروریست‌های ارتش آمریکا که سابقه ۴۰ ساله حضور در این ارتش تروریستی را دارند، پنجه عقاب را به عنوان خاطره‌ای تلخ می‌شناسند؛ عملیاتی که در آن آمریکایی‌ها در برابر قدرت بیابان شکست خوردند و اسیر شن‌ها روان شدند. هشت کشته و چهار مجروح، نابودی یک هواپیمای c۱۳۰ و یک هلیکوپتر ch۵۳ و متروک شدن سه فروند دیگر از همین هلیکوپتر‌ها در صحرای طبس، ثمره نبرد نافرجام آنان در خاک ایران بود. عملیاتی که با هماهنگی نیرو‌های نفوذی داخلی و برنامه ریزی دقیق انجام شد، اما در صحرای طبس در برابر اراده خداوند، مفتضحانه شکست خورد.

روز‌های آغازین نظام جمهوری اسلامی بود، دانشجویان پس از آنکه متوجه جاسوسی ساکنان سفارت آمریکا در تهران شدند، این لانه جاسوسی را تسخیر کرده و آمریکایی‌های ساکن آن را دستگیر کردند. اسناد پیدا شده ثابت کرد که از این محل علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی، اطلاعات محرمانه به آمریکا ارسال می‌شده است.

تلاش آمریکایی‌ها برای آزادی جاسوسان آغاز شد؛ مانور‌های رسانه‌ای گسترده‌ای شکل گرفت و نام این دزدان اطلاعات را گروگان گذاشتند و این عنوان را در همه دنیا نشر دادند تا بتوانند اقدامات مداخله جویانه و غیرقانونی خود را توجیه کنند. اما آنچه در نهایت نصیب آنان شد، تلفات نظامی سنگین و شکست مفتضحانه بود.

واقعه طبس این روز‌ها بهانه‌ای است برای نمایش استکبارستیزی مردم ایران. هر ساله گروه‌های مختلف مردم در محل این حادثه حاضر شده و به جهانیان یادآور می‌شوند حامی اصلی تروریست همان کسی است که همه را تروریسم می‌خواند.

اما امسال حرکت زیبای دیگری انجام شد؛ شایان ولی پور مطلق، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی در یک رشته توییت از رئیس جمهور آمریکا خواست تا در این روز تاریخی در صحرای طبس حضور یابد و از نزدیک آثار قدرت پوشالی آمریکا را ببیند.

تیتر یک فردا///// شکست پنجه عقاب در برابر اراده الهی/

در این رشته توییت که در قالب نامه منتشر شده، خطاب به دونالد ترامپ آمده است: امروز سالروز واقعه‌ای تلخ برای شما است و آن هم شکست مفتضاحانه عملیات پنجه عقاب ارتش تروریستی شما در تاریخ ۲۵ آوریل ۱۹۸۰ در صحرای طبس است. این عملیات با آن ادوات نظامی توسط شن‌های صحرا شکست خورد.

در ادامه این نامه به حضور دانشجویان در صحرای طبس اشاره شده و آمده است: ما دانشجویان خراسان جنوبی همه ساله در سالگرد این حادثه در محل صحرای طبس حاضر می‌شویم تا ضمن تجدید خاطره آن پیروزی بزرگ الهی، این را به خود و جهانیان یادآور شویم که خداوند همیشه پشتیبان مظلومان و مستضعفان در برابر ستمگران و زورگویان است.

در پایان این نامه از رئیس جمهور آمریکا دعوت شده تا در ۲۵ آوریل در محل شکست نیرو‌های ارتش تروریستی آمریکا حضور یابد و از نزدیک، محل شکست نیرو‌های خود را مشاهده کند و با چشم خود امداد الهی را ببیند؛ همان امدادی که انقلاب اسلامی را در ۴۰ سال در کوران حوادث سالم نگه داشته است.

ولی پور درباره این نامه به خبرنگار ما می‌گوید: برنامه هر ساله بسیجیان در خراسان جنوبی این است که در محل واقعه طبس حضور می‌یابند و یاد این واقعه را گرامی می‌دارند. امسال دولت آمریکا در اقدامی غیرقانونی، سپاه را به عنوان گروهی تروریستی معرفی کرد و ما در این نامه می‌خواهیم این نکته را به رئیس جمهور آمریکا یادآوری کنیم که تروریست واقعی دولتمردان این کشور هستند که با هدف انجام عملیات نظامی، وارد خاک یک کشور می‌شوند.

وی معتقد است آنچه امروز به عنوان سیاست خارجی دولت ترامپ مطرح می‌شود، متفاوت از سیاست‌های دولت‌های قبلی آمریکا نیست و همه این تهدید‌ها و یاوه گویی ها، در راستای همان سیاست‌های قبلی آمریکایی‌ها صورت می‌گیرد.

ولی پور مطلق تأکید می‌کند: انقلاب اسلامی ایران از طرف نیروی الهی حمایت می‌شود. دشمنان ما اگر این را باور ندارند، می‌توانند در سالگرد واقعه طبس در محل این حادثه حاضر شوند و از نزدیک شاهد باشند که خداوند پشتیبان مستضعفان است.

تیتر یک فردا///// شکست پنجه عقاب در برابر اراده الهی/

جوانان و دانشجویان خراسان جنوبی در قالب کاروان‌هایی هر ساله به طبس می‌روند و شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند. شعاری که نماد استکبارستیزی ملت ایران است و عمری ۴۰ ساله دارد.

البته هتاکی جدید آمریکا به سپاه نیز با واکنشهای بسیاری از کاربران توییتری همراه شد، ولی بسیاری از این فعالان مجازی در پیام هایی یادآور اقدامات مداخله جویانه و نظامی آمریکایی ها در کشورهای دیگر شدند و عملیات پنجه عقاب را یکی از هزاران نمونه رفتارهای تروریستی دولت آمریکا در کشورهای دیگر دانستند، عملیاتی که بهترین پاسخ به یاوه‌گویی های روسای جمهور آمریکا بوده و خواهد بود.

تیتر یک فردا///// شکست پنجه عقاب در برابر اراده الهی/

توییت های دیگری نیز در این زمینه منتشر شده که نشانگر رفتارهای اشغالگری آمریکایی ها نسبت به ملت ایران بوده است.

تیتر یک فردا///// شکست پنجه عقاب در برابر اراده الهی/

یکی از کاربران توییتر در پاسخ به یکی از توییت های نخست وزیر رژیم صهیونیستی، از واقعه طبس یاد کرده و نوشته است: «ایران هیچ وقت متوقف نمی شود، نقشه هایی که برای ایران می کشید، باید با خودتان به گور ببرید»

تیتر یک فردا///// شکست پنجه عقاب در برابر اراده الهی/

واقعه طبس اکنون به نماد تروریسم دولتی آمریکا تبدیل شده و این در حالی است که این دولت، خود را منجی قربانیان تروریست جا زده و در دیگر کشور‌های دنیا مداخله نظامی می‌کند؛ مانند آنچه در ویتنام، افغانستان و عراق انجام داد. بیش از هفت تریلیون دلار هزینه نظامی گری آمریکایی‌ها در غرب آسیا است و نتیجه آن چیزی جز ترویج نفرت از استبداد آمریکایی در میان مردم جهان نیست.