صندوق نوآوری و شکوفایی از رتبه‌­بندی شرکت­‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند

به گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، سیاوش ملکی­ فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست با اعلام این مطلب، گفت: شرکت­‌های دانش ­بنیان برای موفقیت نمی­ توانند تنها به توانمندی­‌های فنی خود متکی باشند و به تقویت توان مدیریتی و سازمانی نیز نیاز دارند. در همین راستا به منظور توانمندسازی پایه شرکت­‌های دانش­ بنیان و با توجه به استقبال شرکت­‌ها و اثربخشی خدمت عارضه‌یابی در این شرکت­ ها، صندوق نوآوری و شکوفایی در سال ۹۸ در سه مرحله اقدام به حمایت از شرکت­‌ها برای فرآیند عارضه‌یابی کرده است.

وی ادامه داد: شرکت­‌های دانش ­بنیان در مرحله عارضه­ یابی پایه با راهنمایی کارگزاران صندوق نوآوری و شکوفایی، دید مناسبی نسبت به مشکلات اصلی خود پیدا می­‌کنند. در مرحله بهبود و توسعه، عارضه­‌های اصلی تحلیل و ریشه­ یابی شده و اقدامات مناسب برای بهبود و برنامه ­ریزی طراحی می­ شود. در مرحله نظارت مستمر نیز بر فرآیند توسعه بلند مدت نظارت شده و اقدامات پیشنهادی کنترل و اصلاح می­ شود و پیشرفت اقدامات محاسبه و اندازه‌گیری خواهد شد.

ملکی­‌فر عنوان کرد: شرکت­‌های دانش‌­بنیان می‌­توانند از حمایت بلاعوض ۷۰ درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال در سال، برای بهره­ مندی از خدمت رتبه­ بندی استفاده کنند. این خدمت توسط کارگزاران مورد تایید صندوق به شرکت­‌های دانش ­بنیان ارایه می­ شود.

به گفته معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، استفاده از هر یک از مراحل رتبه ­بندی، منوط به استفاده مراحل با رعایت تقدم و تاخر است.

براساس این گزارش، شرکت­‌های دانش‌­بنیان می­ توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس http://cbd.nsfund.ir/diagnosis مراجعه کنند.