به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، رمضانعلی حیدری خلیلی امشب در نشست هماهنگی و تبادل تفاهم‌نامه اجرای طرح پردیس سینمایی امید مینودشت اظهار داشت: توجه به توسعه زیرساخت‌های سینمایی از اولویت‌های برنامه‌ای سازمان سینمایی در سال‌جاری است که با جدیت در شهر‌های فاقد سینما که از سرانه جمعیتی بیشتر برخوردارند با جلب مشارکت شهرداری‌ها پیگیری می‌شود.

وی گفت: در راستای تحقق شعار ایران تهران نیست و افزایش توان زیرساختی و اشتغالزایی سینمای کشور و برقراری عدالت فرهنگی، طرح پردیس سینمایی امید تا این مرحله در ۱۶ شهر کشور و در مجموع با ۵۳ سالن اجرا خواهد شد و شهر مینودشت به لحاظ سبقه و پیشینه فرهنگی و گردشگری و سرانه و شاخص جمعیتی جوان و دانشجویی به عنوان شهر برگزیده استان گلستان و شانزدهمین ایستگاه برای اجرای طرح سینمای امید تعیین شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور گفت: این پروژه با محوریت و سرمایه‌گذاری شهرداری مینودشت احداث خواهد شد.

وی افزود: همچنین سازمان سینمایی به عنوان متولی سینمای کشور علاوه بر مشاوره‌های فنی، تهیه نقشه و طراحی سازه و پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض را برعهده دارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط سازمان شهرداری‌های وزارت کشور به عنوان کمک به احداث پردیس سینمایی امید پرداخت می‌شود و مجوز پردیس سینمایی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صادر می‌شود.

حیدری خلیلی افزود: در جلسه امروز تصمیم گرفته شد تا پردیس سینمایی امید مینودشت در خیابان پاسداران، جنب شهرداری، پارک شهر مینودشت احداث شود و براساس توافقات انجام شده، این پردیس در ۳ سالن با ظرفیت تقریبی ۳۵۰ صندلی و با حمایت سازمان سینمایی و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و با محوریت شهرداری مینودشت احداث خواهد شد.

حیدری خلیلی گفت: در حال حاضر به ازای هر ۱۳۴ هزار نفر یک سالن سینما در کشور وجود دارد و استان گلستان با ۲ میلیون نفر جمعیت، برای رسیدن به سرانه هر ۱۰۰ هزار نفر یک سالن سینما، ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای ایجاد حداقل ۲۰ سالن سینمای در استان را دارد.

وی خاطر نشان کرد: با احداث پردیس سینمایی امید در مینودشت، زیرساخت لازم برای برگزاری و یا میزبانی جشنواره‌های فیلم منطقه‌ای و ملی در شرق استان گلستان که از موقعیت ممتاز و لوکیشن‌های متنوع برای تولید فیلم سینمایی برخوردار است، فراهم خواهد شد.

در پایان این نشست تفاهم‌نامه ساخت پردیس سینمایی امید با ۳ سالن در محل شهرداری مینودشت بین شهردار مینودشت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و معاون سازمان سینمایی به امضاء رسید.